• Odbierz prezent
Wykres dnia – USDCAD – zobacz analizę techniczną wykresu
fot. freepik.com

Rynki powoli wkraczają w świąteczny rytm, a zmienność na głównych rynkach finansowych spada wraz ze zbliżającym się końcem tygodnia. Kalendarz makro jest dziś nieco bardziej obfity niż w poprzednich dniach tygodnia, szczególnie w godzinach popołudniowych. Inwestorzy otrzymają dane o wydatkach i dochodach osobistych w USA, a także dane o zamówieniach na dobra trwałego użytku w listopadzie, inflacji bazowej PCE, wnioskach o zasiłek dla bezrobotnych i kanadyjskim PKB za październik.

Wszystkie te dane zostaną opublikowane w tym samym czasie - o 14:30. Chociaż żaden z tych raportów sam w sobie nie wystarczy, aby wywołać duży ruch na rynkach, ich kombinacja może zapewnić krótkoterminową zmienność.

Wykres dnia – USDCAD – zobacz analizę techniczną wykresu  - 1

Źródło: xStation 5

Spoglądając na wykres USDCAD w interwale D1 widzimy, że w zeszłym tygodniu para przebiła się powyżej poziomu 1.2825, ale bykom nie udało się utrzymać tych wzrostów. Para zaczęła wycofywać się w tym tygodniu i obecnie testuje wspomnianą wcześniej strefę cenową 1.2825 jako wsparcie. Należy pamiętać, że nawet jeśli zobaczymy przełamanie z powrotem poniżej tej przeszkody, nie oznacza to, że odbicie jest stracone. Ostateczne wsparcie, oznaczone dolnym ograniczeniem lokalnej geometrii rynku, można znaleźć przy 1.2725. Dopiero przełamanie poniżej tego obszaru wskazywałoby na odwrócenie krótkoterminowego trendu.

Nota prawna


X-Trade Brokers

XTB jest jednym z wiodących europejskich brokerów i największym polskim brokerem. Zapewnia inwestorom dostęp do ponad 1500 instrumentów, wliczając w to waluty, indeksy, akcje i towary. Obecnie posiada oddziały w 11 krajach. Autora możesz obserwować na LINKEDIN FACEBOOK TWITTER

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk