• Odbierz prezent
Wykres dnia – szykują się dynamiczne zmiany na kursie amerykańskiego dolara, analiza techniczna USDCAD
fot. Materiał własny

Para walutowa USDCAD może cieszyć się podwyższoną zmiennością dzisiaj około godziny 16:00. Oczekuje się, że indeks ISM dla sektora przemysłowego za maj wykaże nieznaczne pogorszenie z 55,4 do 54,5 pkt. Jednakże, publikacja ta może zostać przyćmiona przez inne wydarzenie, które jest zaplanowane na tę samą godzinę - decyzję Banku Kanady w sprawie stóp procentowych.

Oczekuje się, że kanadyjski bank centralny podwyższy stopę procentową o 50 punktów bazowych. Byłaby to trzecia podwyżka z rzędu i druga z rzędu o 50 pb. Jeśli oczekiwania te zostaną spełnione, główna stopa procentowa w Kanadzie powróci do poziomu sprzed pandemii, czyli 1,50%. 

Podwyżka o 75 punktów bazowych wydaje się mało prawdopodobna, gdyż ostatnie komentarze członków BoC nie były przychylne temu pomysłowi, a pogarszające się otoczenie makroekonomiczne może sprawić, że będą oni jeszcze bardziej ostrożni. Bank prawdopodobnie zasygnalizuje, że stopy będą musiały dalej rosnąć, aby pomóc w kontrolowaniu inflacji. Głównym pytaniem jest, czy BoC planuje kontynuować podwyżki stóp o 50 punktów bazowych, czy też przejdzie do ruchów o 25 punktów bazowych.

Spoglądając na wykres USDCAD w interwale D1, widzimy, że para znacznie cofnęła się w ciągu ostatnich 3 tygodni. USDCAD testuje obecnie obszar wsparcia w rejonie 1,2650, który wyznacza 200-sesyjna średnia krocząca oraz 61,8% cofnięcia impulsu wzrostowego zapoczątkowanego na początku kwietnia. Jest to ważny punkt techniczny, a dzisiejsza decyzja BoC może okazać się przełomowa dla tej pary. Wypowiedź sugerująca, że podwyżki stóp procentowych będą kontynuowane w obecnym tempie i wielkości mogłaby znacznie wesprzeć CAD i zepchnąć parę poniżej tej strefy. 

Wykres dnia – nadchodzi podwyższona zmienność na notowaniach amerykańskiej waluty do dolara kanadyjskiego. Analiza techniczna USDCAD  - 1

Źródło: xStation5

Nota prawna XTB


X-Trade Brokers

XTB jest jednym z wiodących europejskich brokerów i największym polskim brokerem. Zapewnia inwestorom dostęp do ponad 1500 instrumentów, wliczając w to waluty, indeksy, akcje i towary. Obecnie posiada oddziały w 11 krajach. Autora możesz obserwować na LINKEDIN FACEBOOK TWITTER

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk