• Odbierz prezent
Wykres dnia – kurs euro do dolara górę dzięki wsparciu EBC! Analiza techniczna pary EURUSD
fot. Materiał własny

Kurs EURUSD rośnie w ostatnich dniach przy dużym wsparciu ze strony EBC. Członkowie Europejskiego Banku Centralnego przyjęli jastrzębi ton, a wśród nich prezes EBC Lagarde. Lagarde powtórzyła dziś rano, że stopy w strefie euro prawdopodobnie opuszczą ujemny obszar do końca trzeciego kwartału 2022 roku.

Wywołało to kolejny impuls wzrostowy na rynku EURUSD i obecnie para wybija się powyżej poziomu 1,07 - najwyższego poziomu od 26 kwietnia 2022 roku. Para prawdopodobnie utrzyma swoją aktywność dziś rano. Już za chwilę poznamy dane o PMI z Francji i Niemiec, odpowiednio o 9:15 i 9:30. Poza tym, wieczorem o 20:00 Lagarde ma wygłosić kolejne przemówienie na forum ekonomicznym w Davos.

Notowania EURUSD od początku tego roku utrzymują się w trendzie spadkowym. Warto zwrócić uwagę na ciekawą sytuację techniczną, gdzie ostatnie dwa ruchy zrostowe były dokładnie tego zasięgu. Jeżeli historia miałaby się powtórzyć, niewykluczony jest atak na opór przy 1,0726, który wynika z układu 1:1 - czerwony prostokąt. W przypadku gdyby doszło do jego zanegowania, sentyment zgodnie z metodologią Overbalance mógłby zmienić się na wzrostowy.

Wykres dnia – kurs euro do dolara górę dzięki wsparciu EBC! Analiza techniczna pary EURUSD - 1

EURUSD interwał D1. Źródło: xStation5

Nota prawna XTB


X-Trade Brokers

XTB jest jednym z wiodących europejskich brokerów i największym polskim brokerem. Zapewnia inwestorom dostęp do ponad 1500 instrumentów, wliczając w to waluty, indeksy, akcje i towary. Obecnie posiada oddziały w 11 krajach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk