• Odbierz prezent
Wykres dnia – kurs dolara amerykańskiego (USD) wystrzelił do góry – najwyższe poziomy od listopada 2020 roku! Notowania rosyjskiego rubla (RUB) i rosyjskich akcji ucierpiały
fot. Materiał własny

Kraje zachodnie rozpoczęły nakładanie sankcji na Rosję za naruszenie przez nią granicy z Ukrainą. Sankcje nałożono m.in. na firmy finansowe oraz niektóre osoby z Rosji.

Ogłoszono również decyzję Stanów Zjednoczonych i Niemiec o wstrzymaniu uruchomienia rosyjskiego gazociągu Nord Stream 2. Ponadto, USA, Wielka Brytania i Kanada postanowiły wysłać więcej wojska i sprzętu do krajów NATO w Europie Wschodniej, ponieważ napięcie pozostaje wysokie, a ryzyko dalszego wtargnięcia Rosji na Ukrainę jest realne.

 

Rosyjskie akcje i rubel ucierpiały

USDRUB skoczył wczoraj powyżej poziomu 80,00 po raz pierwszy od listopada 2020 roku. Później para wycofała się poniżej tego poziomu i w rezultacie utworzyła podwójny szczyt w rejonie 79,60. Na początku dzisiejszego dnia niedźwiedzie próbowały zepchnąć parę niżej, ale po rozpoczęciu sesji europejskiej wznowiono ruch w górę. Sytuacja fundamentalna i ogólny sentyment nie sprzyjają rosyjskiemu rublowi, dlatego nie można wykluczyć kolejnej próby przebicia się powyżej poziomu 80,00.

Wykres dnia – rosyjski rubel nurkuje! Zobacz analizę techniczną notowań USDRUB - 1

Źródło: xStation5

 

Nota prawna

 


X-Trade Brokers

XTB jest jednym z wiodących europejskich brokerów i największym polskim brokerem. Zapewnia inwestorom dostęp do ponad 1500 instrumentów, wliczając w to waluty, indeksy, akcje i towary. Obecnie posiada oddziały w 11 krajach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk