• Odbierz prezent
Wykres dnia – dolar kanadyjski jednym z najbardziej aktywnych w ostatnich dniach. Zobacz analizę techniczną pary USDCAD
fot. Materiał własny

Dolar kanadyjski jest jedną z najbardziej aktywnych głównych walut w ostatnim czasie. CAD jest uważany za walutę surowcową i ma tendencję do wahań wraz z cenami ropy naftowej, ponieważ gospodarka kanadyjska opiera się na dużym sektorze naftowym.

Potencjalne dalsze załamanie na rynku ropy naftowej powinno osłabić CAD, a tym samym wywrzeć presję wzrostową na USDCAD. Jednak w ciągu ostatnich 2 dni para ta poruszała się niżej, sygnalizując umacnianie się CAD. Dolar kanadyjski jest jedną z głównych walut, którą należy obserwować dziś po południu, gdyż o 14:30 zostanie opublikowany raport z rynku pracy za luty. Rynek oczekuje wzrostu zatrudnienia o 160 tys. osób, po spadku w poprzednim miesiącu (-200 tys.) oraz spadku stopy bezrobocia z 6,5 do 6,2%.

Spoglądając na wykres USDCAD w interwale D1 widzimy, że para przetestowała górne ograniczenie formacji trójkąta zwyżkującego na początku tego tygodnia w obszarze 1,2900, ale nie zdołała przebić się powyżej. Jeśli trwające cofnięcie będzie kontynuowane, nie można wykluczyć testu średnioterminowego wsparcia w rejonie 1,2630. Należy pamiętać, że dolne ograniczenie wspomnianej wyżej formacji trójkąta znajduje się nieco poniżej obszaru 1,2630. Przełamanie poniżej tej przeszkody mogłoby utorować drogę do głębszego ruchu w dół.

Wykres dnia – dolar kanadyjski jednym z najbardziej aktywnych w ostatnich dniach. Zobacz analizę techniczną pary USDCAD  - 1

Źródło: xStation5

Nota prawna


X-Trade Brokers

XTB jest jednym z wiodących europejskich brokerów i największym polskim brokerem. Zapewnia inwestorom dostęp do ponad 1500 instrumentów, wliczając w to waluty, indeksy, akcje i towary. Obecnie posiada oddziały w 11 krajach. Autora możesz obserwować na LINKEDIN FACEBOOK TWITTER

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk