• Odbierz prezent
Wykres dnia: dolar amerykański jedną z najgorzej zachowujących się głównych walut!
fot. freepik.com

Dolar amerykański był jedną z najgorzej zachowujących się głównych walut podczas dzisiejszej sesji azjatyckiej. Jednak wraz ze zbliżaniem się początku europejskiej sesji handlowej USD odzyskał siły. Wsparciem dla amerykańskiej waluty są czynniki fundamentalne. Członkowie Fed stają się coraz bardziej jastrzębi w swoich komentarzach. Kashkari powiedział wczoraj, że w tym roku może być potrzebnych jeszcze 7 podwyżek stóp. Kolejnych 3 członków Fed ma wygłosić przemówienia dziś po południu (Williams - 15:00, Barkin - 16:30, Waller - 17:00), więc jeszcze bardziej jastrzębie komentarze mogą pojawić się dziś. Banki również oczekują, że Fed będzie bardziej jastrzębi - Morgan Stanley spodziewa się podwyżek stóp o 50 punktów bazowych zarówno w maju, jak i w czerwcu.

Indeks dolara amerykańskiego (USDIDX) odbił się od średnioterminowej linii trendu i w chwili obecnej próbuje przebić się powyżej 50- i 200-godzinnych średnich kroczących. Jeśli bykom uda się pokonać te średnie kroczące, może dojść do testu średnioterminowego oporu w rejonie 98,90. Opór ten służy również jako górne ograniczenie obecnego krótkoterminowego zakresu handlowego, a jego przełamanie mogłoby wywołać ruch w górę z potencjalnym zasięgiem na poziomie 99,40 - mniej więcej na poziomie maksimów z ostatnich lat.

Wykres dnia: dolar amerykański jedną z najgorzej zachowujących się głównych walut! - 1

Źródło: xStation 5

 

Nota prawna XTB


XTB

XTB jest jednym z wiodących europejskich brokerów i największym polskim brokerem. Zapewnia inwestorom dostęp do ponad 1500 instrumentów, wliczając w to waluty, indeksy, akcje i towary. Obecnie posiada oddziały w 11 krajach. Autora możesz obserwować na LINKEDIN FACEBOOK TWITTER

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk