• Odbierz prezent
Wykres dnia – cena srebra znów słabnie – mocniejszy dolar i jastrzębi FED. Analiza techniczna SILVER
fot. Materiał własny

Srebro osłabiło się w czwartek, powiększając straty z poprzedniej sesji w obliczu silniejszego dolara. Presję na metale szlachetne wywierały również sygnały, że Rezerwa Federalna utrzyma swoje jastrzębie stanowisko.

Wczorajszy protokół z posiedzenia pokazał, że być może trzeba będzie przejść od stanowiska "neutralnego" do "restrykcyjnego" w zależności od zmieniających się perspektyw gospodarczych i zagrożeń dla tych perspektyw. W rezultacie cena srebra powróciła poniżej kluczowego wsparcia na poziomie 22,00 USD, które wyznacza poprzednie reakcje cenowe. Jeśli obecny sentyment się utrzyma, ruch spadkowy może przyspieszyć w kierunku kolejnego wsparcia na poziomie 18,70 USD, które zbiega się ze zniesieniem 61,8% fali wzrostowej zapoczątkowanej w marcu 2020 r. oraz dolnym ograniczeniem struktury 1:1. Jeśli jednak kupującym uda się odzyskać kontrolę i przebić powyżej wspomnianego poziomu 22,00 USD, wówczas najbliższy opór do obserwacji znajduje się na poziomie 23,00 USD.

Wykres dnia – srebro znów słabnie. Analiza techniczna SILVER  - 1

Źródło: xStation5

Nota prawna XTB


X-Trade Brokers

XTB jest jednym z wiodących europejskich brokerów i największym polskim brokerem. Zapewnia inwestorom dostęp do ponad 1500 instrumentów, wliczając w to waluty, indeksy, akcje i towary. Obecnie posiada oddziały w 11 krajach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk