• Odbierz prezent
Wykorzystał bitcoin do defraudacji środków

Jako że rynek kryptowalut nie jest w pełni kontrolowany, to niektórzy operatorzy wykorzystują ten fakt i rozpoczynają nielegalną działalność. Przygoda Anthonego Murgio z Florydy i jego oszustwa za pośrednictwem strony Coin.mx dobiegły końca. Operator strony oferującej handel na bitcoinie został skazany przez nowojorski sąd stanowy na 5,5 roku więzienia.

 

Anthony Murgio – przekręty

Operator Coin.mx nie staje przed sądem po raz pierwszy. Murgio został po raz pierwszy osądzony i skazany w 2015 roku. Wówczas współpracował z niejakim Yurim Lebiedevem. W 2015 roku Murgio powiązany był z defraudacją środków bankowych oraz prowadzeniem nielegalnego biznesu transmitującego przelewy. Mimo ciężkich zarzutów, prokurator federalny po paru miesiącach cofnął oskarżenia.

Obecnie Murgiemu stawia się zarzut dokonywania nielegalnych transakcji za pośrednictwem bitcoina przez stronę Coin.mx w latach 2013-2015. Dodatkowo, prokurator stanowa, Alison Nathan, przedstawiła mu także zarzuty o defraudowanie środków na rzecz hakerów i wyciek danych osobowych w JP Morgan (82 mln ujawnionych kont). W sprawę wycieku w JP Morgan zaangażowanych jest 9 osób.

Coin.mx                                                  

Była to strona, która umożliwiała handel na bitcoinie. Od 2013 roku Murgio za jej pośrednictwem dokonywał nielegalnych transakcji na kryptowalucie. Prokuratorzy federalni uznali Coin.mx jako stronę służącą „do prania brudnych pieniędzy”, a jej działalność jako cyberprzestępstwo. Fedaralni przewidywali dla Murgio karę 10 lat pozbawienia wolności.

„Postępowanie Pana Murgio to przerost ambicji i chciwości. Piramida kłamstw”.

Mimo tych ostrych słów, prokurator stanowa Alison Nathan wyznaczyła Murgio karę o połowę krótszą niż federalni prokuratorzy.

 

 


Estera Włodarczyk

Absolwentka dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się stosunkami gospodarczo-politycznymi oraz ich wpływem na światową ekonomię.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk