• Odbierz prezent
Wyhamowanie wzrostów kursu dolara USD? Który scenariusz jest najbardziej prawdopodobny?

Na tygodniowym układzie kursu dolara BOSSA USD dotarliśmy w rejon wiosennych szczytów, które mogą prowadzić do wyhamowania impetu wzrostowego.

Chcesz przeliczyć ile zapłacisz za wymianę euro, dolara, funta czy franka szwajcarskiego? Nic prostszego! Skorzystaj z kalkulatora walutowego opartego o aktualne kursy średnie NBP!

Kalkulator walutowy

Układ tygodniowych wskaźników

zdaje się jednak umniejszać ryzyko pojawienia się układu mogącego prowadzić do dłuższego odwrócenia dotychczasowego trendu wzrostowego. Jego gwarantem nadal pozostaje widoczna linia trendu wzrostowego prowadzona od dołka z września ub.r. Dopiero jej złamanie będzie sygnałem wymuszającym istotną rewizję w/w spojrzenia.

Dla scenariusza wzrostowego

istotną kwestią jest podejście do formacji doji, jaka ukształtowała się na tygodniowym układzie 3 tygodnie temu ze szczytem w okolicach 83,50 pkt. Co ciekawe nie jest on przypadkowy – to rejon konsolidacji z przełomu 2016/17 r. Tym samym nie można wykluczyć, że będzi on stanowić pewne ograniczenie także w nadchodzących tygodniach. Nie są one jednak tak istotne, jak bariery przy 84,00 pkt., czy 84,60 pkt., co sprawia, że ryzyko jego złamania w dłuższym horyzoncie, nie jest wcale takie małe.

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Marek Rogalski

Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim BOŚ. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk