• Odbierz prezent
Wyhamowanie spadku złotego, kurs euro EURPLN ograniczył dynamikę wzrostu, inwestorzy czekają na ruchy FED

Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi podtrzymanie lekkiej presji podażowej na wycenie złotego przed FED. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2970 PLN za euro, 3,8530 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8855 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,6852 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,207% w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie godziny obrotu na rynku walutowym

przyniosły lekkie wyhamowanie dynamiki spadku wyceny PLN. Tłumaczyć należy to lekką korektą na dolarze, z okolic 2-miesięcznych szczytów, przed dzisiejszym zakończeniem posiedzenia FED. Wydaje się, iż główne, rynkowe spekulacje dotyczyć będą faktu, czy obniżka stóp o 25pb. jest jedynie jednorazowym dostosowaniem polityki monetarnej w USA czy może zainicjowaniem nowego cyklu luzowania?

Wycena kursu dolara USD sugeruje,

iż po niedawnych danych makro oczekiwania przesunęły się w kierunku pierwszego scenariusza. Lokalnie, wokół PLN, nie dzieje się zbyt dużo, złoty reaguje głównie na ruchy i tendencje wynikające z rynku bazowego.
W trakcie dzisiejszej sesji poznamy szybki szacunek CPI za lipiec – inwestorzy spodziewają się wskazania na poziomie 2,6% r/r. Ponadto MF przedstawi spodziewaną podaż długu na sierpień. W centrum uwagi będzie oczywiście wieczorny FED (decyzja o 20:00, konferencja 20:30).

Z rynkowego punktu widzenia

kurs dolara do złotego USD/PLN respektuje jak dotąd strefę oporu w rejonie 3,8522 PLN. Kurs euro do złotego EUR/PLN ograniczył dynamikę wzrostu w okolicach 4,30 PLN.

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Konrad Ryczko

Makler Papierów WartościowychWydział Analiz RynkowychDom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk