• Odbierz prezent
Wyczekiwany debiut spółki gamingowej już 9 lutego! Akcje Atomic Jelly zadebiutują na małym parkiecie NewConnect

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wyznaczyła pierwszy dzień notowań akcji Atomic Jelly na rynku NewConnect. Producent i wydawca gier wideo z Grupy PlayWay dołączy do grona spółek publicznych już 9 lutego br. W dniu debiutu do obrotu wprowadzonych zostanie 2.582.500 akcji zwykłych na okaziciela serii A o wartości nominalnej 0,10 zł każda. W procesie wprowadzenia akcji Atomic Jelly do obrotu na rynku NewConnect spółkę wspierała ABISTEMA Kancelaria Doradcza sp. z o.o.

- 9 lutego dołączymy do grona spółek publicznych. Debiut na NewConnect jest dla nas bardzo ważnym etapem rozwoju. Na bieżąco śledzimy rynek gamedev i poszukujemy nowych dróg dynamicznego wzrostu działalności. Naszym celem jest budowanie portfolio atrakcyjnego dla miłośników gier komputerowych i podejmowanie działań, które wzmocnią naszą pozycję na rynku. Dołożymy wszelkich starań, aby efekty naszej pracy były satysfakcjonujące dla inwestorów. Debiut na giełdzie umożliwi nam dotarcie do jeszcze większego grona odbiorców i w dalszej perspektywie ułatwi pozyskanie kapitału na realizację kolejnych projektów – informuje Bartosz Rakowski, prezes zarządu Atomic Jelly SA.

W procesie upublicznienia spółki Atomic Jelly wspierała ABISTEMA Kancelaria Doradcza sp. z o.o.

Studio pracuje aktualnie nad dwoma symulatorami, tzn. Space Mechanic Simulator oraz Truck Mechanic: Dangerous Paths. Obie propozycje to angażujące odbiorców produkcje. Space Mechanic Simulator to kosmiczna propozycja, której fabuła toczy się na orbitach Marsa, Ziemi i Księżyca. Do zadań graczy należeć będzie naprawa promów oraz stacji kosmicznej. Truck Mechanic: Dangerous Paths to natomiast zaawansowany symulator mechanika samochodowego z elementami gry eksploracyjnej oraz rozbudowanymi wątkami fabularnymi. Zadaniem graczy będzie pokonywanie niebezpiecznych dróg Ameryki Południowej.

Wishlisty obu tytułów cały czas zwiększają się. Zarząd spółki liczy, że dynamika wzrostu zostanie zachowana. – Obecnie dopracowujemy szczegóły w Space Mechanic Simulator oraz Truck Mechanic: Dangerous Paths. Obie gry wypuścimy na rynek jeszcze w tym roku – komentuje Bartosz Rakowski, prezes zarządu Atomic Jelly SA. – W trakcie dopracowywania projektów zbieramy cenny feedback odbiorców, aby w efekcie końcowym gracze otrzymali produkt o jak najwyższej jakości. Doskonałą okazją do zapoznania się z cenną opinią graczy jest aktualnie trwający Festiwal Gier Steam, podczas którego zaprezentowaliśmy dema obu naszych tytułów. Miło mi zaznaczyć, że obie produkcje cieszą się dobrymi opiniami i przyciągają sporą rzeszę fanów – dodaje Bartosz Rakowski.

Model biznesowy Atomic Jelly obejmuje produkowanie i wydawanie oryginalnych tytułów na komputery. W przyszłości studio chciałoby rozszerzyć zakres działalności o tworzenie i wydawanie portów istniejących oraz przyszłych gier na popularne platformy konsolowe, tj. PlayStation, Xbox i Nintendo Switch.

***

O Spółce:

Atomic Jelly S.A. prowadzi działalność na rynku gier wideo. Celem spółki jest produkowanie i wydawanie oryginalnych gier na komputery, a w przyszłości także tworzenie i wydawanie portów istniejących oraz przyszłych gier na popularne platformy konsolowe, tj. PlayStation, Xbox i Nintendo Switch.

Studio jest producentem 303 Squadron: Battle of Britain oraz Project Remedium. Atomic Jelly pracuje nad Truck Mechanic: Dangerous Paths. To gra hybrydowa łącząca w sobie kilka gatunków. Spółka ma także doświadczenie w wydawaniu gier. W 2019 roku nabyła prawa do gry Space Mechanic Simulator. Premiera tytułu zaplanowana jest na pierwszą połowę 2021 roku.

Gry Atomic Jelly S.A. są sprzedawane na całym świecie w modelu dystrybucji cyfrowej, za pośrednictwem dedykowanych platform dystrybucyjnych, w szczególności Steam, która jest jednym z największych dystrybutorów gier na świecie, czy też GOG, Humble Store, Fanatical oraz w modelu dystrybucji fizycznej, poprzez tzw. „sprzedaż pudełkową” w popularnych sklepach.

Głównym akcjonariuszem spółki jest PlayWay S.A.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk