• Odbierz prezent
kurs euro kurs funta kurs franka kurs dolara kurs złotego kurs korony czeskiej

Jak prezentował się polski złoty na tle głównych walut w tym tygodniu? Ile złotych kosztują euro, dolar, frank, funt i korona czeska na rynku Forex?

 

Kurs euro wobec polskiego złotego (EUR/PLN)

Na początku tygodnia złoty zyskiwał względem euro. Najmniej za jedno euro płacono 4,4309 zł we wtorek. Od tej pory kurs euro jednak zaczął odrabiać straty względem polskiej waluty. Najwięcej euro kosztowało 4,4741 zł w piątek. Na koniec tygodnia kurs euro do złotego (EUR/PLN) wyniósł 4,4675 zł. W skali całego tygodnia europejska waluta zyskała symboliczne 0,04% względem polskiego złotego.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs franka względem złotówki (CHF/PLN)

Podobnie w tym tygodniu kształtował się kurs franka względem złotego (CHF/PLN). Na początku tygodnia frank uległ osłabieniu względem polskiej waluty. Najmniej za jednego franka płacono 4,1427 zł we wtorek. Od tego momentu kurs franka do złotego zaczął systematycznie zyskiwać. Frank najwięcej kosztował 4,2068 zł w piątek. Na koniec tygodnia kurs CHF/PLN wyniósł 4,1982 zł. Na przestrzeni całego tygodnia frank zyskał 0,12% względem polskiej waluty.

Wykres franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN 

 

Kurs dolara do złotego (USD/PLN)

Amerykańska waluta również na początku tygodnia traciła względem polskiego złotego. Najmniej dolar kosztował 3,9136 zł we wtorek. Od tego momentu amerykańska waluta zaczęła odrabiać straty. Najwięcej za dolara płacono 3,9906 zł w piątek. Na koniec tygodnia kurs dolara do złotego (EUR/PLN) wyniósł 3,9787 zł. Dolar w końcówce tygodnia jednak nie odrobił jeszcze wszystkich strat i w skali całego tygodnia stracił 0,34% względem złotego.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs funta względem polskiej waluty (GBP/PLN)

Podobnie jak w przypadku pozostałych głównych walut, na początku tygodnia funt również tracił względem złotego. Najmniej za jednego funta płacono 4,8847 zł we wtorek. W kolejnych dniach funt odrabiał straty i najwięcej kosztował 4,9578 zł w czwartek. Piątek natomiast przyniósł spadek kursowi brytyjskiej waluty o 0,45%. Na koniec tygodnia kurs funta do złotego (GBP/PLN) wyniósł 4,9111 zł. W skali całego tygodnia funt stracił 0,46% względem polskiej waluty.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs korony czeskiej do złotego (CZK/PLN)

Na przestrzeni minionego tygodnia korona czeska straciła 0,41% względem złotego. Korona czeska najwięcej kosztowała 0,1678 zł w poniedziałek, a najmniej 0,1661 zł w czwartek. Na koniec tygodnia kurs korony czeskiej do złotego (CZK/PLN) wyniósł 0,1668 zł.

Wykres kursu korony czeskiej do złotego CZK/PLN

Wykres kursu korony czeskiej do polskiego złotego CZK/PLN

 

Jeżeli chcesz sprawdzić aktualne kursy walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

 

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk