• Odbierz prezent
Wtorkowy kurs euro, dolara, funta oraz franka. Królową sesji Theresa May oraz funt brytyjski

Sesja na rynku walutowym, która odbyła się 28 stycznia, nie przyniosła istotnych zmian kursów popularnych walut w zestawieniu z polskim złotym. Zgodnie z resztą z oczekiwaniami poniedziałek nie miał być najważniejszą sesją ostatniego tygodnia stycznia. We wtorek w Parlamencie brytyjskim dojdzie do kolejnych głosowań na temat Brexitowego (co to jest Brexit?) planu Theresy May. To zdecydowanie funt powinien królować podczas wtorkowej sesji. Warto również na sesji wtorkowej obserwować zachowanie dolara amerykańskiego, ponieważ w środę poznamy ustalenia dotyczące stóp procentowych. Za nim jednak przejdziemy do sesji środowej sprawdźmy co czeka kurs euro do złotego EURPLN, kurs funta do złotego GBPPLN, kurs dolara do złotego USDPLN oraz kurs franka do złotego CHFPLN podczas sesji wtorkowej, 29 stycznia.

Wydarzenia makroekonomiczne, które wpłyną na kurs euro, funta, franka oraz dolara do złotego we wtorek, 29 stycznia

Pierwsze dane gospodarcze poznamy już o godzinie 1:30. Po święcie państwowym, które miał miejsce w poniedziałek poznamy wartość indeksy zaufania biznesu w Australii. Pod nieobecność inwestorów z Australii dolar australijski AUD wykazywał niewielką zmienność, może sesja wtorkowa przyniesie odmianę.  Podczas sesji europejskiej poznamy dane dotyczące funta brytyjskiego. O godzinie 10:15 będzie miało miejsce przemówienie wiceprezesa Bank of England, Woodsa. Z perspektywy brexitowych przepychanek warto słuchać co mają dopowiedzenia również mniej popularni politycy. O godzinie 14:30 powinna pojawić się zmienność dla kursu dolara. Poznamy bilans handlowy towarów dla Stanów Zjednoczonych. 30 minut później opublikowane zostaną kolejne dane dla dolara. Poznamy złożony wskaźnik cen nieruchomości S&P/CS w ujęciu rocznym. O godzinie 16:00 kolejne dane z USA. Tym razem wskaźnik zaufania konsumentów wg Conference Board. Spodziewany jest odczyt gorszy niż wartość poprzednia. Ostatnie dane dotyczące kursu dolara poznamy o 22:30. To wtedy opublikowana zostanie cotygodniowa informacja API nt. akcji ropy naftowej. Biorąc pod uwagę wagę danych, które we wtorek napłyną zza oceanu nie możemy liczyć na bardzo dużą zmienność. Dla dolara zdecydowanie ciekawiej prezentować powinna się sesja środowa oraz piątkowe zamknięcie.

 Kalendarz makroekonomiczny we wtorek 29 stycznia dla kursu euro, dolara, funta oraz franka

Wydarzenia makroekonomiczne, które mogą mieć wpływ na kurs dolara, euro, funta oraz franka podczas sesji wtorkowej, 29 stycznia.

Kurs funta powinien wykazywać większą zmienność - głosowanie w Izbie Gmin dot. Brexitu

Zgodnie z tym co wspominaliśmy na początku tego artykułu. Sesja wtorkowa powinna przebiegać pod dyktando funta brytyjskiego. Ostatnim razem, 15 stycznia, gdy doszło do odrzucenia planu Theresy May funt wykazywał większą zmienność przed danymi i sam efekt głosowania był już przez rynek zdyskontowany. Sytuacja 29 stycznia może wyglądać podobnie. Mało kto pozostaje optymistą w kwestii przegłosowaniu planu Theresy May. Oczywiście gdyby udało się przepchać ten plan w jutrzejszym głosowaniu kurs funta może zareagować gwałtowną wyprzedażą. Bardziej prawdopodobne jest jednak umacnianie się waluty brytyjskiej. Pytanie jak mocny będzie opór opozycji i na ile członkowie Partii rządzącej dali się przekonać premier Wielkiej Brytanii przez ostatnie 2 tygodnie.

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk