• Odbierz prezent
Wszystkie wojny Trumpa

To, że podczas prezydentury Donalda Trumpa nie będzie można się nudzić, wiadome było już od momentu wygrania przez niego wyborów w 2016 roku. Ekscentryczny miliarder jest prezydentem Stanów Zjednoczonych dopiero kilkanaście miesięcy i w tym czasie był (czy nawet wciąż jest) bliski wywołania trzech wojen… w głównej mierze jednak nie na polu militarnym. Już teraz widać jednak, że jego decyzje mają większy wpływ na rynki niż działania jego poprzedników.

 

Donald Trump to z pewnością kontrowersyjny lider, o czym na przestrzeni kilkunastu miesięcy jego prezydentury przekonaliśmy się niejednokrotnie. Trump nie boi się sytuacji konfliktowych i w każdym takim przypadku stara się działać z pozycji silniejszego gracza. Nie sposób nie zauważyć, że jego sposób prowadzenia polityki jest niezwykle skuteczny, choć nie każdemu może się on podobać. Mowa tutaj zwłaszcza o krajach, na które bezpośrednio wpływają decyzje podejmowane przez prezydenta USA. Niektóre działania Donalda Trumpa na arenie międzynarodowej były na tyle ‘intensywne’, że zaczęło przy nich pojawiać się słowo wojna. W zasadzie możemy mówić o trzech wojnach, które mogły lub nadal mogą być efektem działań kontrowersyjnego lidera. Są to wojna walutowa, wojna koreańska i wojna handlowa.

 

Magazyn:

Cel prezydentury Donalda Trumpa to ‘make America great again’. Potrzeba odbudowy pozycji gospodarczej Stanów Zjednoczonych wynika, zdaniem Trumpa, nie tylko z nieudolności poprzednich władz, ale również z polityki innych państw, która szkodzi amerykańskiej gospodarce. Dotyczy to również polityki walutowej.

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk