• Sklep
  • Odbierz prezent
donald trump Wszystkie wojny Trumpa USA Stany Zjednoczone

To, że podczas prezydentury Donalda Trumpa nie będzie można się nudzić, wiadome było już od momentu wygrania przez niego wyborów w 2016 roku. Ekscentryczny miliarder jest prezydentem Stanów Zjednoczonych dopiero kilkanaście miesięcy i w tym czasie był (czy nawet wciąż jest) bliski wywołania trzech wojen… w głównej mierze jednak nie na polu militarnym. Już teraz widać jednak, że jego decyzje mają większy wpływ na rynki niż działania jego poprzedników.

 

Donald Trump to z pewnością kontrowersyjny lider, o czym na przestrzeni kilkunastu miesięcy jego prezydentury przekonaliśmy się niejednokrotnie. Trump nie boi się sytuacji konfliktowych i w każdym takim przypadku stara się działać z pozycji silniejszego gracza. Nie sposób nie zauważyć, że jego sposób prowadzenia polityki jest niezwykle skuteczny, choć nie każdemu może się on podobać. Mowa tutaj zwłaszcza o krajach, na które bezpośrednio wpływają decyzje podejmowane przez prezydenta USA. Niektóre działania Donalda Trumpa na arenie międzynarodowej były na tyle ‘intensywne’, że zaczęło przy nich pojawiać się słowo wojna. W zasadzie możemy mówić o trzech wojnach, które mogły lub nadal mogą być efektem działań kontrowersyjnego lidera. Są to wojna walutowa, wojna koreańska i wojna handlowa.

 

Wojna walutowa

Cel prezydentury Donalda Trumpa to ‘make America great again’. Potrzeba odbudowy pozycji gospodarczej Stanów Zjednoczonych wynika, zdaniem Trumpa, nie tylko z nieudolności poprzednich władz, ale również z polityki innych państw, która szkodzi amerykańskiej gospodarce. Dotyczy to również polityki walutowej.

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk