• Odbierz prezent
bitcoin rajd
Z artykułu dowiesz się:

- Dlaczego kryptowaluty stały się tak popularne?

Investing.com - Kryptowalutowy rajd trwa nadal, a w głowach inwestorów rodzi się tylko jedno pytanie, „kiedy korekta?”

 

Bitcoin był wyceniany na 2,776.40 USD, w czwartek w południe, sytuując się niedaleko osiągniętego dwa dni wcześniej historycznego szczytu na poziomie 2,938.50 USD.Od początku roku cena Bitcoina wzrosła 195%.

Ostatnie zyski były, najprawdopodobniej, spowodowane rosnącym popytem na kryptowalutę w Azji, przede wszystkim w Japonii, Chinach i Korei Południowej.

Bycze nastroje na Bitcoinie, pobudziły apetyt inwestorów na inne kryptowaluty, przede wszystkim Ethereum.

Ethereum było wyceniane w styczniu 2017 roku na 8,24 USD, natomiast w ten czwartek kosztowało już 269.32 USD. To oznacza, że od początku roku kryptowaluta wzrosła aż 2,850%.

Niesamowite zyski zainteresowały traderów, którzy handlują na tradycyjnych instrumentach.

Jakby na to nie patrzeć, S&P500 wzrósł od początku roku „tylko” 7%.


Investing.com

Portal finansowy Investing.com został założony w 2007 roku i jest kompleksowym źródłem informacji oraz narzędzi związanych z rynkami finansowymi. Investing.com udostępnia m.in. notowania w czasie rzeczywistym, wykresy przesyłane strumieniowo, aktualne informacje finansowe, analizy techniczne, katalogi i listy brokerów, kalendarz ekonomiczny oraz narzędzia i kalkulatory. Strona internetowa dostarcza kompleksowych informacji na temat walut, indeksów, papierów wartościowych, kontraktów terminowych , opcji, towarów, stóp procentowych i obligacji. Mając rosnącą liczbę użytkowników na całym świecie, Investing.com jest wiodącym globalnym portalem finansowym, który nieustannie się rozwija, dodając nowe innowacyjne funkcjonalności i działy, zapewniając swoim czytelnikom optymalne wszechstronne źródło informacji

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk