• Odbierz prezent
Współpraca Colt i Atman:  dedykowane rozwiązania wysokiej wydajności i przepustowości dla przedsiębiorstw z regionu CEE

Colt Technology Services, wiodący dostawca rozwiązań łączności o dużej przepustowości oraz Atman, lider polskiego rynku centrów danych i operator telekomunikacyjny, ogłosili partnerstwo w celu zapewnienia klientom i partnerom telekomunikacyjnym możliwości zestawiania połączeń w centrach danych Atman. Dzięki stworzonym przez nich elastycznym usługom na żądanie i usługom o dużej przepustowości, firmy w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE) mogą usprawnić i przyspieszyć transformację cyfrową.

Dzięki partnerstwu, Colt i Atman będą w stanie zapewnić większe wsparcie firmom i organizacjom, zarówno tym, które chcą rozszerzać swoją działalność w Europie i na świecie, jak i międzynarodowym korporacjom, pragnącym skonsolidować swoją istniejącą pozycję w regionie. Aby to osiągnąć wykorzystają łączność z sieciami światłowodowymi i centrami danych Atmana oraz połączenie z siecią Colt IQ. To partnerstwo zmieni ekosystem łączności Polsce, wspierając połączenia między biurami korporacji i ich filiami oraz wzmacniając strategie globalizacji firm, dzięki usługom szybkiej łączności i łączności na żądanie.

Colt zainwestował w regionie w odpowiedzi na szybki wzrost gospodarczy, zapewniając łączność o dużej przepustowości potrzebną do dalszego rozwoju firm. Ta ekspansja zaowocowała ponad 7 000 km nowej infrastruktury światłowodowej, łączącej główne węzły w regionie. Klienci Colt w Polsce korzystają z unikalnej, specjalnie zbudowanej, inteligentnej sieci, która jest w pełni zintegrowana z chmurą. Sieć ta obejmuje już sześć centrów danych w Warszawie i Krakowie, z perspektywą dalszego rozwoju.

Strategia rozwoju w chmurze wymaga niezawodnej sieci, która zapewnia bezpieczną łączność o dużej przepustowości i jest skalowalna, aby w pełni czerpać korzyści, jakie zapewniają usługi w chmurze. Partnerstwo między Coltem i Atmanem jest ważnym czynnikiem w zwiększaniu konkurencyjności, produktywności oraz zaspokojenia obecnych i przyszłych potrzeb biznesowych w regionie – powiedział Leszek Szczech, dyrektor ds. Sprzedaży w Colt Technology Services na Polskę.

W 2018 roku ogłosiliśmy znaczącą rozbudowę sieci Colt IQ w Europie Środkowo-Wschodniej. Z uwagi na to, że nieustannie rośnie rola naszego regionu, który jest bardzo ważny dla Colt i naszych klientów, jesteśmy zdeterminowani, aby sprostać rosnącym potrzebom zarówno polskich jak i międzynarodowych firm które obsługujemy, a które napędzają ożywienie gospodarcze w Europie Środkowo-Wschodniej i na całym świecie – dodał.

Pomimo trwającego globalnego kryzysu COVID-19, zapotrzebowanie na usługi w zakresie łączności, sieci i centrów danych nadal rośnie - podkreśliła Justyna Lenart, dyrektor działu sprzedaży w Atman. – Partnerstwo z Coltem łączy doświadczenie Atmana w centrach danych, z najwyższej klasy rozwiązaniami Colt o wysokiej wydajności i przepustowości. Dostarczamy bardzo istotną wartość dodaną na rynku, zarówno dla klientów biznesowych, jak i operatorów, pomagając przyspieszyć wyjście z kryzysu – powiedziała.

Pandemia COVID-19 zainicjowała wiele zmian i skłoniła wiele firm do przyspieszenia wdrażania cyfrowych rozwiązań. Wymusiła konkretny model korzystania z sieci – biznes kładzie obecnie większy nacisk na szybkość, stabilność i bezpieczeństwo. Dzięki współpracy dwóch ważnych dostawców sieci, firmy w regionie będą mogły skupić się na swojej działalności i przewagach konkurencyjnych, przy wsparciu bezpiecznej, elastycznej, skalowalnej i wysoce niezawodnej sieci.

Colt

Colt stara się zmieniać świat, dzięki sile łączności. Sieć Colt IQ łączy ponad 900 centrów danych w Europie, Azji i największych centrach biznesowych w Ameryce Północnej, z ponad 29 000 budynkami z własną infrastrukturą sieciową, która stale się rozwija. Colt rozumie wymagania dotyczące łączności biznesowej i zapewnia rozwiązania o wysokiej wydajności i przepustowości, starając się być najbardziej zorientowaną na klienta firmą w branży. Wśród klientów Colt są organizacje intensywnie korzystające z danych w ponad 210 miastach, ponad 30 krajach świata. Colt jest uznanym innowatorem i pionierem w dziedzinie sieci definiowanych programowo (SDN) i wirtualizacji funkcji sieciowych (NFV). Jako jedna z najbardziej stabilnych finansowo firm w swojej branży jest w stanie zapewnić najlepszą obsługę klienta po konkurencyjnej cenie.

Atman

ATM S.A. jest liderem rynku centrów danych w Polsce oraz ekspertem w dziedzinie bezpieczeństwa transmisji i przetwarzania danych. Pod marką Atman świadczy usługi kolokacji, hostingu i przetwarzania w chmurze w swoich centrach danych o łącznej powierzchni 16470 mkw. Wykorzystując własne łącza międzynarodowe i sieci światłowodowe w największych miastach Polski, Atman oferuje usługi szerokopasmowe, w tym dostęp do Internetu i transmisję danych. Głównymi odbiorcami usług są operatorzy telekomunikacyjni, media tradycyjne, portale internetowe, instytucje finansowe, firmy handlowe i przemysłowe.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk