• Odbierz prezent
Wsparcie na wykresie franka (USD/CHF) obronione. Opór i linia trendu na CHF
Z artykułu dowiesz się:

- na jakim poziomie usytuowane jest wspracie na wykresie CHF,

- jak kształtuję się trend na wykresie USD/CHF.

Notowania USDCHF w ostatnich dniach wyhamowały deprecjacje dolara amerykańskiego. Bliskość ważnego wsparcia 0.9000 wzmocniła aktywność popytu, który podejmuje próbę przełamania lokalnego oporu .9080.

Wiadomości rynkowe z mBank

Nocna cześć dzisiejszej sesji doprowadziła do naruszenia pomarańczowego oporu i test spadkowej linii trendu.

Na poziomie 0.9108 wyznaczona jest linia ograniczająca działania posiadaczy długich pozycji, a wynikająca z kierunkowego zniesienia Fibonacciego.

Ponieważ trend spadkowy znacząco wyhamował, to i wskaźniki znajdujące się pod wykresem podążyły za ostatnimi białymi świecami.

Oscylator MACD zaczyna przyjmować wartości dodatnie, co jest zarezerwowane dla sekwencji wzrostowej. Nie inaczej układa się RSI, wskazujący na przewagę popytu w ostatnich sześciu dniach. Jest to zgodne z zachowaniem wykresu, ale nie jestem pewien, czy te sygnały są trwałym zjawiskiem.

Dlatego te pomarańczowa strefa powinna zostać rozszerzona do poziomu FE100. Dopiero przełamanie 0.9108, można będzie uznać za zmianę sentymentu do CHF.

Warto przypomnieć, że opór wyższego rzędu znajduje się na poziomie 0.9170. Jest to jednocześnie początek ostatniego impulsu spadkowego, a więc należy się spodziewać tutaj stosownej reakcji od podaży.

Frank broni wsparcia 0.9000 - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk