• Odbierz prezent
Work Service - upadku nie będzie

Giełdowa spółka dogadała się w ekspresowym tempie z bankami, obligatariuszami i faktorami. Czas na spłatę długów ma do wiosny 2020 r. Może zająć się pracą.

Nie będzie upadku, będzie drugie życie — przynajmniej przez kilkanaście miesięcy. W poniedziałek po sześciu tygodniach bardzo intensywnych negocjacji z licznymi wierzycielami giełdowa agencja pracy tymczasowej Work Service porozumiała się ze wszystkimi stronami, spłaciła część długów dzięki pieniądzom pozyskanym od głównych akcjonariuszy, a resztę zadłużenia zrolowała (szczegóły w ramce). Efekt? Dobre nastroje zarządu, który do ostatniej chwili prowadził negocjacje i dopinał szczegóły.

— To chyba największa i najszybsza restrukturyzacja zadłużenia w historii Polski. Udało się ją przeprowadzić w ciągu sześciu tygodni, a nie było łatwo, bo trzeba było zgrać starych i nowych faktorów, kredytujące nas banki, obligatariuszy instytucjonalnych i indywidualnych. Udało się i teraz jako grupa możemy w końcu skoncentrować się na rozwoju biznesu — mówi Maciej Witucki, prezes Work Service’u.


Puls Biznesu

Bonnier Business Polska sp. z o.o. należy do szwedzkiej Grupy Bonnier - jednego z największych na świecie koncernów medialnych posiadającego 175 firm w 16 krajach. W Polsce wydaje dziennik gospodarczy "Puls Biznesu" - najbardziej opiniotwórcze medium biznesowe w kraju czytane przez 100 000 przedstawicieli najwyższej kadry zarządzającej, prowadzi również portal ekonomiczny pb.pl, docierający do ponad miliona użytkowników. BBP jest właścicielem Medicine Today Poland, spółki wydającej "Puls Medycyny". Do grupy medialnej BBP należy spółka Informedia Polska - lider w zakresie organizacji kongresów, konferencji i warsztatów skierowanych do wyższej kadry zarządzającej.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk