• Odbierz prezent
Wolumen rynku kryptowalut w Saxo Banku przekracza 2,5 mld USD
fot. freepik.com

Saxo Bank, specjalista w zakresie handlu i inwestowania online, poinformował, że jego oferta kryptowalutowa przekroczyła 2,5 mld USD (16 mld DKK) pod względem obrotu w skali roku, co skłoniło duńskiego brokera do zwiększenia limitów dla pozycji i dodania nowych produktów kryptowalutowych w odpowiedzi na znaczny popyt ze strony klientów.

Uruchomiona w maju 2021 r. oferta pod nazwą Crypto FX umożliwia handel bitcoinem, ethereum i litecoinem w parach z EUR, USD i JPY z poziomu jednego rachunku z depozytem zabezpieczającym i bez konieczności posiadania portfela kryptowalutowego. Popyt na ofertę Crypto FX Saxo Banku przekroczył oczekiwania i przewiduje się, że nadal się utrzyma, ponieważ inwestorzy szukają obecnie alternatywnych aktywów jako sposobu na dywersyfikację i potencjalne zabezpieczenie przed rosnącą inflacją.

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie klientów, Saxo w dalszym ciągu rozwija swoją ofertę kryptowalutową poprzez:

  • Dodawanie nowych produktów kryptowalutowych: Saxo oferuje obecnie dziewięć lewarowanych par walutowych w ramach Crypto FX i ponad 50 produktów giełdowych (ETP) powiązanych z takimi tokenami, jak Cardano, Solana, Polkadot, Stellar, Ripple i innymi popularnymi aktywami cyfrowymi. Jedną z nowości jest również wyemitowany w ubiegłym tygodniu przez Proshares pierwszy w historii amerykański kryptowalutowy fundusz giełdowy, dostępny pod tickerem BITO.
  • Podwyższanie limitów pozycji: Saxo zwiększa maksymalne limity pozycji na produkty Crypto FX z 50 000 USD do 200 000 USD dla klientów detalicznych i z 200 000 USD do 500 000 USD dla klientów profesjonalnych*.
  • Saxo Bank postawił sobie za cel dostarczenie produktu oferującego bezpieczeństwo i łatwość użytkowania kojarzone z bardziej tradycyjnymi klasami aktywów, w połączeniu z trendami rynkowymi i dynamiką cenową przestrzeni kryptowalutowej – powiedział Stanislav Kostyukhin z Saxo Banku.
  • Wyjątkowa reakcja i aktywność obserwowana w ciągu sześciu miesięcy od uruchomienia oferty Crypto FX wyraźnie pokazuje, że kryptowaluty stają się coraz ważniejszą klasą aktywów dla naszych klientów. Ponieważ coraz więcej inwestorów rozważa inwestycję w aktywa związane z kryptowalutami jako potencjalne zabezpieczenie przed inflacją i możliwość dywersyfikacji, cieszy nas, że możemy ich wspierać oferując produkty zapewniające niezawodny, regulowany i bezpieczny dostęp do rynku krypto. Przewidujemy, że zainteresowanie będzie w dalszym ciągu rosło, w miarę dojrzewania branży kryptowalutowej, i planujemy rozwijać naszą ofertę, aby zaspokoić rynek w miarę ewolucji popytu ze strony inwestorów – dodaje Kostyukhin.
  • Klienci mogą zawierać transakcje dotyczące par walutowych Crypto FX od niedzieli wieczorem do piątku wieczorem, z możliwością otwierania zarówno długich, jak i krótkich pozycji. Oferta Crypto FX uzupełnia dotychczasowe produkty Saxo obejmujące 200 par walutowych oferowanych za pośrednictwem wielokrotnie nagradzanych platform SaxoTraderGO i SaxoTraderPRO.

Należy pamiętać, że kryptowaluty może cechować znaczna zmienność. Obrót powiązanymi instrumentami finansowymi wiąże się z ryzykiem i może nie być odpowiedni dla każdego uczestnika rynku.

*Podwyższenie limitu pozycji nie dotyczy klientów w Szwajcarii ani klientów detalicznych w Singapurze i Wielkiej Brytanii.

Nota prawna


Saxo Bank

Saxo Bank to ogólnoświatowy internetowy bank inwestycyjny podlegający przepisom prawa UE; ma siedzibę główną w Kopenhadze i działa w centrach finansowych na całym świecie, w miastach takich jak Londyn, Singapur, Paryż, Zurych, Dubaj i Tokio.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk