• Odbierz prezent
Włosi przyjęli budżet na 2019, nie ograniczają wydatków

Ostatnie dni pokazują, że podstawy wzrostu Chin wcale nie są takie stabilne. Może nas czekać potężna korekta nie tylko na giełdzie. Włosi wbrew ostrzeżeniom z Unii przyjęli budżet ze zwiększonymi wydatkami.

 

Problemy Chin

Ostatnie doniesienia na temat potencjalnych efektów wojny handlowej powodują, że inwestorzy mniej chętnie inwestują na tamtejszej giełdzie. W rezultacie po kolejnych spadkach główny indeks przebił minimum po załamaniu z 2015 roku. Spadki na giełdach nie dotyczą tylko Chin, w odwrocie jest większość dużych giełd. Nie wszędzie jednak są tak dotkliwe. W odwrocie są nie tylko spółki technologiczne, ale i deweloperzy, którzy mają problemy ze sprzedażą mieszkań. Obraz jest mocno niepokojący z wielu powodów. Po pierwsze przez dużą ilość inwestorów indywidualnych tracących właśnie swoje oszczędności. Po drugie widać wyraźny wpływ bańki kredytowej. Fakt, że deweloperzy przeceniają wyraźnie mieszkania nie świadczy dobrze o branży. Rynek patrzy z coraz większym niepokojem na rozwój sytuacji w Państwie Środka. Jeżeli rozpocznie się paniczna wyprzedaż kryzy powinien rozlać się znacznie szerzej po świecie. Juan jest jeszcze w miarę stabilny, ale po umocnieniu z końca pierwszej połowy roku nie ma już śladu.

Magazyn: Manipulacje na giełdzie

Manipulacje na giełdzie
W tym wydaniu m.in. szczery wywiad o spekulacji z osobą, która nielegalnie zarządzała kapitałem. Poruszamy tematy kryzysów finansowych oraz manipulacji na rynkach. Zamów już teraz wydanie 15 magazyn FXMAG. 
Czytaj

 

Włosi przyjęli budżet na 2019

Kolejny krok za nami. Rząd w Rzymie pomimo kontrowersji przyjął budżet na 2019 rok powiększając deficyt budżetowy do 2,4%. Głównym powodem jest realizacja postulatów wyborczych ruchu 5 gwiazd. Wielu analityków patrzy z niepokojem na to jak kraj, który nie ustabilizował swojej sytuacji gwałtownie zwiększa wydatki i rezygnuje z obniżek podatków. O tym, że inwestorzy nie ufają Włochom świadczy oprocentowanie 10 letnich obligacji. Jest to kwota jaką sobie każą płacić inwestorzy za zamrożenie kapitału. Waluta jest ta sama, więc ryzyko różni się tylko tym jaki rząd gwarantuje wypłacalność. Rynek tą różnice wycenia obecnie na około 3 procent rocznie.

Dzisiaj w kalendarzu danych makroekonomicznych warto zwrócić uwagę na:

14:00 - Węgry - decyzja w sprawie stóp procentowych,

15:15 - USA - produkcja przemysłowa.

 


Internetowykantor.pl

Pierwszy kantor internetowy w Polsce. Oferuje szybką, tanią i bezpieczną wymianę walut. Obecnie ponad 300 tys. klientów.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk