• Odbierz prezent
Winter Survival Simulator autorstwa DRAGO entertainment na TOP Wishlist platformy Steam!

Winter Survival Simulator to kolejny już projekt od DRAGO entertainment – krakowskiego producenta gier wideo, który znalazł się na TOP Wishlist platformy Steam. To efekt m.in. dużego zainteresowania graczy udostępnionym przez spółkę pokazem dema gry w ramach trwającej Zimowej Edycji Festiwalu Steam. Projekt typu survival powstający we współpracy z Markiem Kamińskim umożliwia graczom wyczerpującą wędrówkę po parku stanowym w USA wśród wzgórz Mount Washington. Symulator przetrwania pojawi się na rynku w 2021 roku.

- Pierwszy teaser gry zaprezentowaliśmy we wrześniu minionego roku. Awans tytułu do listy najbardziej oczekiwanych gier platformy Steam to świadectwo tego, że nasz pomysł na projekt inspirowany wyprawami Marka Kamińskiego - zdobywcy obu biegunów Ziemi - był trafiony. To także zasługa dużego zainteresowania graczy wersją demo gry, którą udostępniliśmy 3 lutego na Festiwalu Steam. W ramach wydarzenia zaprezentowaliśmy też nowy gameplay trailer tytułu. Zachęcamy do jego obejrzenia na naszym kanale YouTube – mówi Lucjan Mikociak, Studio Head DRAGO entertainment.

W Winter Survival Simulator gracz będzie wędrował po parku stanowym w USA wśród wzgórz Mount Washington. Niespodziewanie jednak jego wyprawa przeobrazi się w pełną grozy i niepewności walkę o przetrwanie. W czasie rozgrywki będzie można doświadczyć zimna, pragnienia, głodu i skrajnego wyczerpania. Do zadań gracza będzie należało roztapianie śniegu, polowanie, rozpalanie ognia, budowanie schronienia czy wspinanie po stromych urwiskach skalnych. Projekt Winter Survival Simulator, podobnie jak Red Frost – kolejny survival od DRAGO entertainment - jest wzbogacony o system dynamicznej zmiany pogody.

- Chcieliśmy przekazać realizm sytuacji, które mogą spotkać nas podczas wyprawy górskiej. System zmiany pogody jest idealnym dopełnieniem całości rozgrywki, w której gracze mogą również doświadczyć między innymi nagłych ataków niedźwiedzi czy wilków. Do tego gracz będzie zdany tylko na siebie, nie będzie posiadał specjalistycznego sprzętu, co także utrudni mu rozgrywkę – komentuje Lucjan Mikociak.

Premiera tytułu zaplanowana została na 2021 rok. Wydawcą gry jest notowane na NewConnect Movie Games.

W styczniu br. DRAGO entertainment złożyło do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie Dokument Informacyjny. Proces ten poprzedza planowany na I połowę tego roku debiut spółki na NewConnect.

**

O spółce:

DRAGO entertainment SA, powstało w 1998 roku w Krakowie. Przez pierwsze lata działalności spółka koncentrowała się na tworzeniu innowacyjnych projektów na zlecenie, które w większości finansowane były przez międzynarodowych wydawców gier. Spółka wzmacniała kompetencje zespołu i budowała profesjonalny team oraz opracowywała własne tytuły, by w 2018 roku podjąć decyzję o przyjęciu nowej strategii i skoncentrowaniu się na produkcji własnych gier. W ten sposób, w grudniu 2018 roku na rynku światowym zadebiutowała gra spółki – Treasure Hunter Simulator. Wydawcą tytułu jest notowana na NewConnect spółka Movie Games.

Obecnie DRAGO entertainment pracuje nad kilkoma własnymi symulatorami oraz jedną grą średniobudżetową.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk