• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
wino inwestycyjne
Z artykułu dowiesz się:

- Czym charakteryzują się inwestycje alternatywne
- Jakie są inwestycje emocjonalne
- Najdroższe butelki alkoholi inwestycyjnych na świecie

Ostatnie lata na rynkach finansowych nie rozpieszczały zbytnio inwestorów. Z powodu rosnącego poziomu awersji do ryzyka i dużej zmienności, występującej na rynkach tradycyjnych aktywów finansowych, zaczęli poszukiwać innych form inwestowania. Chcieli bezpiecznie ulokować swoje środki finansowe i jednocześnie mieć możliwość osiągnięcia przyzwoitych stóp zwrotu. Na skutek tego, wzrok dużej ilości inwestorów skierował się w tym okresie na inwestycje alternatywne, ze szczególnym uwzględnieniem alokacji środków w wina inwestycyjne.

 

Główną przesłanką dla inwestorów, przemawiającą za wprowadzeniem większej ilości egzotycznych instrumentów do posiadanych portfeli były kryzysy finansowe z początku XXI wieku. W pierwszej kolejności można tutaj wymienić problemy z bańką internetową dot com oraz problemy finansowe, które z rynku nieruchomości ze Stanów Zjednoczonych rozprzestrzeniły się po 2008 roku na globalną sferę finansów.

 

WINO JAKO INWESTYCJA EMOCJONALNA

 

Inwestorzy dokonując alokacji posiadanych środków finansowych w różnego rodzaju przedsięwzięcia inwestycyjne kierują się najrozmaitszymi powodami. Do najważniejszych celów inwestycji finansowych można zaliczyć takie elementy jak: chęć posiadania większego majątku, możliwość uzyskania dodatkowego źródła stałego dochodu, czy zabezpieczenie własnej płynności finansowej. [...]

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Jacek Suder

Doktorant Wydziału Finansów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Klasyk, zainteresowany rynkiem Forex. Swoją pracę zawodową łączy z nauką oraz pasją odkrywania rynków finansowych. Szczególną uwagę przywiązuje do właściwego połączenia fundamentów z sygnałami płynącymi z analizy technicznej.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk