• Odbierz prezent
Winda wkrótce ruszy. Możliwe kierunki na parach z jenem (JPY)

Na parach z jenem wyczekiwanie co do kierunku trwa już 3 dzień i możliwe, że piątkowa sesja nie przyniesie rozstrzygnięcia. Po silnych spadkach w ostatnich tygodniach z jednej strony oczekiwana jest korekta wzrostowa a z drugiej możliwe spadki na indeksach wciąż straszą inwestorów. Póki co warto stać z boku i przygotować się na oba scenariusze, o czym poniżej.

Czytaj także:

Kluczowe poziomy na EURJPY

Kurs EURJPY został zamknięty pomiędzy dwoma poziomami:

- wsparcia przy 122.50 – już pięciokrotnie badanego dolnymi cieniami świec

- oporu przy 123.20, który hamuje zapędy byków do zdobycia wyższych poziomów.

Przebicie któregokolwiek z tych poziomów przyniesie rozstrzygnięcie co do kierunku. Ewentualne wzrosty mogą potrwać do silnego poziomu oporu przy 124.20, gdzie znajdują się  jeszcze niedawne poziomy wsparcia.

 Wykres 1. Kurs euro do jena (EURJPY), interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Wykres 1. Kurs euro do jena (EURJPY), interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

CADJPY ze wskazaniem do wzrostów

W podobnej sytuacji wyczekiwania znajduje się kurs CADJPY. Po silnych spadkach mamy konsolidację i przygotowanie do większego ruchu. Kilka czynników przemawia raczej za ruchem w górę: linia trendu wzrostowego, silny poziom wsparcia na 78.40 oraz ruch powrotny do wybitej linii trendu spadkowego, która działa teraz jako wsparcie. Ostatnim potwierdzeniem siły popytu byłoby pokonanie lokalnego oporu na poziomie 79.00 i ustanowienie wyższego dołka.

 Wykres 2. Kurs dolara kanadyjskiego do jena (CADJPY), interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Wykres 2. Kurs dolara kanadyjskiego do jena (CADJPY), interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Notowania: EURJPY

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURJPY/

Michał Kalista

Z rynkami finansowymi związany od 2007 roku; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie z uwzględnieniem fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie opiera się na Price Action, formacjach cenowych oraz geometrii rynku. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk