• Odbierz prezent
WIG20 spada przy obrotach poniżej 100 mln złotych

Piątkowa sesja na GPW odbywa się przy niskiej aktywności inwestorów, obroty na rynku głównym wynoszą niespełna 180 mln zł. Zniżkują WIG i WIG20, zaś lekko rosną indeksy małych i średnich spółek.

Weź udział w darmowym kursie inwestycyjnym z Dawidem Augustynem

 BIORĘ UDZIAŁ

 

Około godz. 12.50 WIG20 spada o 0,6 proc., WIG idzie w dół o 0,4 proc., mWIG40 rośnie o 0,2 proc., podobną zwyżkę notuje sWIG80.

 

Obroty na rynku głównym wynoszą 177 mln zł, z czego 98 mln zł generują blue chipy.

 

Wśród blue chipów zmienność kursów jest relatywnie niewielka, najmocniej rośnie mBank (+1 proc.), a najwyraźniejszy spadek notuje JSW (-2,1 proc.).

 

Jak poinformował na piątkowej konferencji prezes JSW, Daniel Ozon, spółka planuje pozyskać finansowanie od konsorcjum banków w wysokości 750 mln zł. Dodał również, że chce wypłacić dywidendę za 2018 rok oraz spodziewa się wzrostu produkcji węgla o kilka procent w ujęciu rdr.

 

Na szerokim rynku mocno, o 5,1 proc. rośnie kurs Kernela, przy prawie 5 mln zł obrotów.

 

O 17,2 proc. rośnie wycena Ursusa. Od wtorkowego zamknięcia (gdy kurs Ursusa spadł o ponad 13 proc.) spółka zyskała już 43 proc.

 

Na zachodnioeuropejskich parkietach również panuje niewielka zmienność, DAX rośnie o 0,2 proc., podobnie jak CAC, zaś brytyjski FTSE nie notuje zmian. W piątek sesja na Wall Street będzie skrócona. Około godz. 12.50 kontrakty terminowe na S&P500 rosną o 0,2 proc., na DJI zwyżkują o 0,1 proc.

Notowania: WIG20

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:WIG20/

PAP

Polska Agencja Prasowa Spółka Akcyjna – publiczna agencja prasowa, jedyna państwowa agencja informacyjna w Polsce. Zgodnie ze statutem do jej zadań należy uzyskiwanie i przekazywanie odbiorcom rzetelnych, obiektywnych i wszechstronnych informacji z kraju i z zagranicy. Agencja jest także zobowiązana do upowszechniania stanowiska Sejmu, Senatu, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Rady Ministrów, a także umożliwia innym naczelnym organom państwa prezentowanie swoich stanowisk w ważnych sprawach państwowych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk