• Odbierz prezent
WIG20: sektor odzieżowy. Podsumowanie dzisiejszej sesji dla LPP oraz CCC| Spółki sektora odzieżowego: CCC oraz LPP. Podsumowujemy dzisiejszą sesję| Podsumowanie sesji: CCC i LPP. Kurs akcji, cena zamknięcia, cena otwarcia i inne istotne dane. Koniec sesji
fot. freepik.com

Zarówno LPP jak i CCC wchodzą w skład indeksu warszawskiego indeksu giełdowego WIG20.. Pośród 20 spółek, tworzących ten indeks są one jedynymi sklasyfikowanymi jako podmioty prowadzące działalność w branży odzieżowej. W dzisiejszym artykule przyglądniemy się bliżej historii obydwu spółek, osiąganym wynikom, przeanalizujemy wszelkie ważne dla akcjonariuszy dane, na końcu podsumujemy, jak prezentowały się notowania spółek w dniu dzisiejszym.

 

 

Spółka LPP: działalność, opis spółki, notowania, kurs akcji i podsumowanie dzisiejszej sesji

LPP to spółka, która w głównej mierze zajmuje się produkcją odzieży. W skład grupy wchodzi 5 różnych marek takich jak: REserved, Mohito, Cropp, House oraz Sinsay. Spółka jest obecna na rynku polskim od roku 1991, główna siedziba mieści się w Pruszczu Gdańskim. LPP prowadzi ponad 1700 salonów odzieżowych rozlokowanych na całym świecie, choć większość z nich znajduje się w Polsce. Niektóre z marek dostosowane są wyłącznie dla kobiet, jak Mohito inne bogatsze są także w odzież męską czy dziecięcą. Od roku 2001 spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, wchodzi również w skład indeksu WIG20. Do najbardziej aktywnych na giełdzie spółek z sektora odzież i obuwie możemy zaliczyć: CCC, Intersport, Esotiq oraz Coccodrillo.

Więcej informacji na temat spółki znajdziesz w poniższym artykule.

 

Czytaj więcej

 

 

Dane po zakończeniu sesji handlowej

Nazwa spółki

LPP

Kurs otwarcia

8600

Teoretyczny kurs otwarcia

8595

Kurs zamknięcia

8595

Najwyższy kurs

9165

Najniższy kurs

8310

Zmiana procentowa

-0.63583

Kurs ostatniej transakcji

Dane i notowania LPP, po zakończeniu sesji.

 

 

 

CCC - podstawowe informacje

 

CCC to przedsiębiorstwo polskie, zajmujące się produkcją i sprzedażą obuwia i akcesoriów. Siedziba główna przedsiębiorstwa znajduje się w województwie dolnośląskim, w miejscowości Polkowice. Podmiot został założony w 2001 roku,  od tego czasu nieprzerwanie prowadzi działalność na polskim rynku. W ofercie sklepu możemy znaleźć, jak podają informacje produkty na każdą kieszeń, takie jak obuwie, torebki, akcesoria. Od roku 2016 CCC jest także właścielem spółki Eobuwie.pl. CCC jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od roku 2004 i wchodzi w skład indeksu WIG20. Więcej informacji o spółce znajdziesz w poniższym artykule. 

 

Czytaj więcej
Kurs akcji spółki CCC

 

Nazwa spółki

CCC

Kurs otwarcia

48.7

Teoretyczny kurs otwarcia

46.31

Kurs zamknięcia

46.31

Najwyższy kurs

48.71

Najniższy kurs

45.08

Zmiana procentowa

-4.92711

Kurs ostatniej transakcji

Tabela kursów i danych po zakończeniu sesji.
Łukasz Parys

Redaktor portalu FXMAG, absolwent finansów i rachunkowości. Aktywny inwestor, z rynkami finansowymi związany prywatnie od 6 lat. Wieloletni obserwator i pasjonat rynków walutowych i giełdowych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk