• Odbierz prezent
WIG20: PGE i PGNiG - kurs bieżący, podsumowanie dzisiejszej sesji, analiza spółek
fot. freepik.com

Zobaczymy jak poradził sobie podczas dzisiejszej sesji spółki sektora energetycznego! W tym materiale poddamy ogólnej analizie spółki: PGNiG i PGE.  

PGE - co musisz wiedzieć o tej spółce?

Grupa PGE to przedsiębiorstwo działające w sektorze energetycznym. Grupa PGE powstała w roku 2007, jest notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od listopada 2009 roku. jest wytwarzanie energii przy wykorzystaniu własnych zasobów paliw, a następnie dystrybucja i sprzedaż energii. Ważną informacją jest fakt, iż, Skarb Państwa jest właścicielem pakietu większościowego akcji spółki. PGE jest częścią indeksu WIG20, który zrzesza 20 największych i najbardziej płynnych spółek. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Grupie PGE - kliknij poniższy button.

 

 

 

{{Random/Notowania i dane po zakończeniu dzisiejszej sesji/Kurs otwarcia, zamknięcia, TKO i inne dane o spółce PGE/Dane po zakończeniu sesji handlowej/Kurs akcji PGE /Notowania PGE /Notowania spółki PGE/PGE  - notowania, kurs akcji/Akcje PGE /Akcje, notowania PGE }}Nazwa spółki

Spółka PGE

Kurs otwarcia

Teoretyczny kurs otwarcia

Kurs zamknięcia

Najwyższy kurs

Najniższy kurs

Zmiana procentowa

Tabela notowań Grupy PGE.
 

 

PGNiG - notowania, akcje, opis i charakterystyka spółki

PGNiG S.A. inaczej Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, to polska spółka akcyjna notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zajmuje się wydobycie surowców energetycznych oraz dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej. PGNiG została utworzona w roku 1982, jako fuzja Zjednoczenia Przemysłu Naftowego oraz Zjednoczenia Przemysłu Gazowniczego, obecnie siedziba główna znajduje się w Warszawie. Stanowisko prezesa sprawuje Iwona Waksmundzka-Olejniczak. Posiadaczem większości akcji spółki jest jest Skarb Państwa. PGNiG wchodzi w skład indeksu WIG20, który łączy 20 największych i najpłynniejszych spółek. 

 

 

 

Notowania PGNiGNazwa spółki

PGNiG

Kurs otwarcia

6.87

Teoretyczny kurs otwarcia

Kurs zamknięcia

Najwyższy kurs

Najniższy kurs

6.812

Zmiana procentowa

Tabela notowań PGNIG.


Łukasz Parys

Redaktor portalu FXMAG, absolwent finansów i rachunkowości. Aktywny inwestor, z rynkami finansowymi związany prywatnie od 6 lat. Wieloletni obserwator i pasjonat rynków walutowych i giełdowych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk