• Odbierz prezent
WIG20 otwiera się ogromnymi spadkami!

Po weekendzie indeks WIG20 notuje spadki do 1424 punktów. Jest to strata do ubiegłego piątku w wysokości -3.57 proc. Tydzień startujemy na czerwono.

Niedźwiedzim liderem jest sektor bankowy, który podobnie jak energetyczny w poprzednim tygodniu zaliczył spore odreagowanie.WIG-Banki znajduje się -4.62 proc. pod kreską, natomiast WIG-Energia jest tuż za nim ze stratą -3.88 proc. Wśród największych spółek najmocniej spadaja lider tegorocznych spadków, czyli CCC, który traci już ponad -12 proc. Podobnie silne spadki notuje Tauron, bo aż 9 proc. Oczywiście nie można zapomnieć o spółkach, najbardziej dotkniętych pandemią koronawirusa. Przewoźnik Enter Air oraz biuro podróży Rainbow Tours, które bliźniaczo notują straty po około -8 proc.


Warto jednak wspomnieć o spółkach, które dzisiejszy poranek mogą uznać za udany. Global Cosmed SA zyskuje aż 11 proc. Grupa zrzesza firmy produkujące wyroby kosmetyczne i chemię gospodarczą, na które popyt podczas panowania wirusa jest tak duży. Wyraźna zmiana trendu nastąpiła też na akcjach Celon Pharmy. Gdzie widzimy wzrost o 6 proc. w połowie poniedziałkowych notowań. Spółka po piątkowej sesji opublikowała raport roczny. W 2019 roku Celon Pharma odnotowała 11,9 mln zł zysku netto (29,7 mln zł rok wcześniej) przy przychodach na poziomie 102,2 mln zł (125,2 mln zł rok wcześniej).

FXMAG indeksy wig20 otwiera się ogromnymi spadkami! wig20 w20 wig20  wig-energ  wig-banki  dax  s&p500 1


Sytuacja na światowych giełdach wygląda podobnie, pomimo planów pomocowych zaproponowanych przez rząd Niemiec na kwotę 822 mld euro. DAX na otwarciu traci -2.95 proc. Niemcy muszą poczekać na oficjalne przyjęcie pakietu, dopiero wtedy możemy spodziewać się ruchów wzrostowych. Na otwarcie S&P 500 musimy poczekać do 15.30, jednak rynek kontraktów terminowych już zapowiada spadki, ponieważ futures na indeks 500 amerykańskich spółek traci -2.4 proc.

FXMAG indeksy wig20 otwiera się ogromnymi spadkami! wig20 w20 wig20  wig-energ  wig-banki  dax  s&p500 2

Notowania: WIG20

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:WIG20/

Karol Piotrowski

Redaktor portalu FXMAG.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk