• Odbierz prezent
WIG20 ostro rośnie, kurs KGHM w górę o ponad 6 proc. -  najwyżej od 2013!
Z artykułu dowiesz się:

- dlaczego indeksy rosną w szybkim tempie

- jak wygląda sytuacja na indeksie WIG20

Kontrakt na WIG20 rośnie w poniedziałek 2,5 proc. i atakuje 1800 pkt. Na uwagę zasługuje dynamiczna zwyżka KGHM. Instrument jest już 20 proc. powyżej zamknięcia października. Dzisiejszy prawie 6 - proc. wzrost idzie w parze z dwuletnimi maksimami na rynku miedzi. Z kolei KGHM testuje szczyty z ubiegłego tygodnia i jest na drodze by zakończyć sesję najwyżej od 2013 roku.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Warto zwrócić uwagę, że notowania KGHM już przez większą część października mocno rosły. Lokalny szczyt z 22 października został ustanowiony kilkanaście procent powyżej dołka spadkowej korekty tegorocznych zwyżek, który został odnotowany około trzy tygodnie wcześniej. Dzięki tak mocnemu odbiciu kurs oddalił się na bezpieczny dystans od wspomnianego wsparcia leżącego w okolicy 110,00 PLN. W rezultacie kurs w całym październiku symbolicznie wzrósł pomimo załamania na GPW z ostatniej dekady tego miesiąca. Warto zauważyć także, kurs nie wymazał wtedy połowy ostatniej, najdynamiczniejszej fazy wzrostów, która rozpoczęła się w połowie czerwca.

Zachowanie siły relatywnej i obrona kluczowego wsparcia owocują silną zwyżką przy poprawie nastrojów inwestycyjnych, przepływie kapitału w kierunku tradycyjnych sektorów gospodarki i utrzymywaniu się świetnej koniunktury na rynku metali przemysłowych.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Bartosz Sawicki

Studiował Finanse Międzynarodowe i Międzynarodowe Zarządzanie Finansowe w Szkole Głównej Handlowej. Ukończył interdyscyplinarną ścieżkę studiów: Narodowe i Międzynarodowe Rynki Finansowe oraz Ścieżkę Finansową. Z TMS Brokers związany od 2011 roku. Szef zespołu analityków nagradzanego za trafność prognoz przez agencję Bloomberg, FX Week, Puls Biznesu oraz Gazetę Giełdy Parkiet. Pasjonat analizy technicznej oraz polityki pieniężnej. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk