• Odbierz prezent
WIG20 najmocniejszym indeksem w Europie, testuje znaczący poziom oporu

Środowe notowania na warszawskim parkiecie przynoszą znaczną zwyżkę WIG20, który rośnie najmocniej w Europie. Indeks oscyluje w okolicy 2.250 pkt., poziomu wskazywanego jako istotny opór. Na szerokim rynku, po wynikach rośnie kurs Getin Noble Banku. Około godz. 12.00 WIG20 rośnie - najmocniej w Europie - o 1,2 proc., WIG zwyżkuje o 0,9 proc., natomiast indeksy średnich i małych spółek rosną nieznacznie, o około 0,1 proc.

 

WIG20 oscyluje w okolicy 2.250 pkt., wskazywanego jako istotny poziom oporu.

 

"Krótkoterminowy punkt oporu dla WIG20 to 2.250-2.260 pkt." - powiedział PAP Biznes Sobiesław Kozłowski z BGŻ BNP Paribas.

 

Obroty na GPW są niewysokie, wynoszą 280 mln zł, 223 mln zł generują blue chipy.

 

Wszystkie spółki z WIG20 notują wzrosty, najmocniej drożeją akcje Alior Banku (+3,8 proc.), a najsłabiej radzi sobie Santander Bank Polska (0,1 proc.).

 

Na 0,8-proc. plusie znajduje się subindeks grupujący przedstawicieli sektora energetycznego. Agencja Moody’s poinformowała w komunikacie, że wyniki aukcji rynku mocy są pozytywne dla firm energetycznych. Spośród energetycznych blue chipów w środę najwięcej zyskuje Tauron (+2,3 proc.).

 

W środę raport za III kwartał bieżącego roku opublikował Getin Noble Bank (+2,8 proc.). Strata netto grupy Getin Noble Banku w trzecim kwartale 2018 roku wyniosła 14 mln zł, podczas gdy rok wcześniej strata wynosiła 72,1 mln zł. Wynik okazał się lepszy od oczekiwań rynku, który spodziewał się straty na poziomie 18,7 mln zł.

 

Akcje Getin Noble Banku na zamknięciu 9 listopada kosztowały 0,54 zł za sztukę. Od 13 listopada (kiedy opublikowano nagrania rozmowy z udziałem właściciela GNB, Leszka Czarneckiego i byłego szefa KNF, Marka Ch.) do 21 listopada (wówczas kurs osiągnął historyczne minimum, 0,19 zł) akcje banku potaniały o 65 proc. W środę około godz. 12.00 kurs GNB wynosi 0,37 zł.

 

Kurs Idea Banku (drugi z banków Leszka Czarneckiego) na zamknięciu 9 listopada wynosił 3 zł. Historyczne minimum kursowe Idea Bank zanotował 20 listopada (1,62 za akcję). W środę kurs Idea Banku wynosi 2,47 zł (-3,5 proc.).

 

WIG20 wyróżnia się zdecydowanie pozytywnie na tle zachodnioeuropejskich odpowiedników. DAX rośnie o 0,1 proc., CAC zwyżkuje o 0,3 proc., FTSE spada o 0,1 proc. Kontrakty terminowe na S&P500 i DJI nieznacznie zyskują (o około 0,2 proc.). (PAP Biznes)


PAP

Polska Agencja Prasowa Spółka Akcyjna – publiczna agencja prasowa, jedyna państwowa agencja informacyjna w Polsce. Zgodnie ze statutem do jej zadań należy uzyskiwanie i przekazywanie odbiorcom rzetelnych, obiektywnych i wszechstronnych informacji z kraju i z zagranicy. Agencja jest także zobowiązana do upowszechniania stanowiska Sejmu, Senatu, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Rady Ministrów, a także umożliwia innym naczelnym organom państwa prezentowanie swoich stanowisk w ważnych sprawach państwowych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk