• Odbierz prezent
WIG20: najmocniej potaniały akcje gamingowego giganta CD Projekt - spółka traci wzrostowy impet
fot. freepik.com

Podczas ostatniej sesji ubiegłego tygodnia amerykańskie indeksy nie odnotowały większych zmian i zakończyły dzień w okolicach poziomów zamknięcia z poprzedniej sesji. Gorzej wypadły europejskie indeksy, gdzie dla przykładu DAX przecenił się o 0,7%.

Dziś również więcej może dziać się na europejskim rynku, szczególnie na niemieckiej giełdzie, gdyż znane są już oficjalne wstępne wyniki wyborów w Niemczech

SPD zyskało 25,7% głosów, a CDU/CSU 24,1%. Na III miejscu z wynikiem 14,8% znaleźli się Zieloni. W Wielkiej Brytanii przez weekend narastały problemy z zaopatrzeniem, a na niektórych stacjach brakowało paliwa. Problemy wynikają z niewystarczającej liczby kierowców ciężarówek, których brak odczuwalny jest niemal w każdym sektorze gospodarki. Brytyjski rząd będzie zmuszony do otwarcia rynku pracy na imigrantów. Kryzys w branży nasiliło nie tylko opuszczenie UE i odpływ kierowców z Wysp, ale także wstrzymanie egzaminów na kierowców wynikające z pandemii Covid-19. Liczba brakujących etatów sięga nawet 100 tys.

Krajowe indeksy nie zaliczyły piątkowej sesji do udanych

Indeks WIG20 przecenił się niemal o 1%, kończąc tydzień minimalnie poniżej okrągłego poziomu 2300 pkt. Wśród blue chipów najmocniej potaniał CD Projekt (-4,7%), spółka ponownie traci wzrostowy impet po dotarciu w okolice 200 zł za akcję, a kończący się lock-up na ok. 4,5 mln akcji nie poprawił sentymentu. Większą korektę odnotowały również walory Dino (-4,4%), jednak w przypadku tej spółki wciąż mówimy o trwającym trendzie wzrostowym, choć niemal już osiągnięty, okrągły poziom 350 zł zdaje się być istotnym oporem.

W piątek mocny zjazd w indeksie mWIG40, po publikacji wyników, odnotował Ciech (-8,5%), spółka zakłada, że III kw., podobnie jak w ubiegłych latach, będzie sezonowo najsłabszy w całym roku. Po piątkowej sesji wyniki opublikował najsłabszy walor tego dnia w indeksie sWIG80, ZEPAK (-12,7%), spółka miała 20 mln zł zysku netto po I półroczu, a w analogicznym okresie poprzedniego roku strata netto sięgała 261 mln zł.

WIG20: najmocniej potaniały akcje gamingowego giganta CD Projekt - spółka traci wzrostowy impet  - 1

Z pozostałych spółek:

  • Spełniono wszystkie warunki przejęcia kontroli w umowie zakupu pzez PGNiG Upstream Norway spółki Ineos E&P Norge AS, szacowane rozliczenie z tytułu transakcji to ok. 323 mln USD. 
  • Medicalgorithmics dokona odpisu o wartości 6,3 mln zł w wynikach za II kw.

Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz. Autora możesz obserwować na LINKEDIN FACEBOOK TWITTER  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk