• Odbierz prezent
WIG20 ledwo wybronił wsparcie. Formacja cenowa objęcia sugeruje kontynuacje zwyżki

Wczorajsza sesja przyniosła obniżenie kursów na krajowym rynku poddając się negatywnym nastrojom rynków globalnych, zwłaszcza zachodnioeuropejskich. Po i tak wyraźnie spadkowym otwarciu dla FW20, kurs w kolejnych godzinach pogłębiał spadek, i dopiero bliżej końca notowań pod wpływem nastającego wówczas wzrostowego odreagowania na rynkach amerykańskich, lekko odbił w górę.

Na wykresie dziennym, mimo blisko 2% zmiany do kursu odniesienia, nic nadzwyczajnego się nie dzieje. Wykres cenowy od początku kwietnia pozostaje w trendzie bocznym. W odróżnieniu do ostatnich sesji zauważalny był wzrost wolumenu, zwłaszcza w pobliżu testowania poziomu 1560 pkt., gdzie z jednej strony mogły aktywować się czekające z niskim limitem zlecenia kupna oraz realizujące zysk z krótkiej pozycji, z drugiej podaż zapewniały zlecenia obronne dla długiej pozycji (stop) oraz bazujące na wybiciu aktywujące się sprzedaży. Jak pokazała ostatnia godzina popyt był jednak większy.

Na wykresie 60-min z trudem, ale została obroniona podstawa kanału bocznego. Pojawiająca się na koniec sesji formacja objęcia sugeruje kontynuację zwyżki. Wsparciem dla jej realizacji powinna być, przynajmniej z początkiem sesji, dodatnia zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy od wczorajszego popołudnia. Uwagę zwraca poranny odczyt z Chin o produkcji przemysłowej wykazujący dodatnią zmianę r/r sugerując odbudowywanie mocy produkcyjnych. Minusem są wciąż słabe odczyty o sprzedaży detalicznej. W ciągu dnia zostaną jeszcze opublikowane dane o PKB za I kw w Polsce oraz strefie euro, a także w USA o sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej. /Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

WIG20 ledwo wybronił wsparcie. Formacja cenowa objęcia sugeruje kontynuacje zwyżki - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk