• Odbierz prezent
WIG20 krwawi. Rośnie tylko Dino i Cyfrowy Polsat. JSW szura po dnie. Mocno przeceniany KGHM i LPP

Sesja środowa na warszawskim parkiecie układa się po iście niedźwiedziej myśli. Spadki indeksu WIG20 sięgają już ponad 1,5%. Co gorsza spada kurs aż 18 spółek z indeksu polskich blue chipów. Rosną tylko akcje Cyfrowy Polsat (+2,07%) oraz Dino Polska (+0,78%). Zdecydowanie gorzej jest po drugiej stronie. JSW szura po dnie. Spadki sięgają kolejnych 5%. Ciężko będzie zamknąć dobrze rok dla akcjonariuszy Jastrzębskiej Spółki Węglowej. W ślad za JSW tanieją akcje LPP oraz KGHM. Słaby wygląda sesja dla akcji PZU, Alior Banku, CCC, Play, PGE, Tauron Polska Energia. Na szerokim rynku wyróżnić można akcje Ergis oraz Solar. W przypadku obydwu wymienionych walorów kurs rośnie o ponad 30%. Najsłabiej na środowej sesji prezentują się zmagania XTPL. Spadki sięgają 8%. Źle wygląda zmiana kursu w przypadku Boombit. Przecena o ponad 4% oznacza, że za jedną akcje Boombit inwestorzy są skłonni płacić jedynie 13 złotych i 70 groszy.

Akcje JSW- czy na pewno gorzej być nie może

Akcje Jastrzębskiej Spółki Węglowej to przykład na to, że jeżeli kurs akcji jest nisko to nie znaczy, że nie może znaleźć się jeszcze niżej. Aktualnie za jedną akcje JSW inwestorzy płacą 20 złotych i 48 groszy. Na sesji środowej dokonano, jak na razie, prawie 2 854 transakcji. Niestety widmo spadków nawet poniżej 10 złotych jest bardzo realne. Ostatni rok to prawie 70% przecena JSW. W przeciągu ostatnich 12 miesięcy kurs JSW był na poziomie nawet 75 złotych! Sesja środowa pozbawiona jest istotnych wiadomości ze spółki.

akcje JSW wykres JSWAkcje JSW topnieją w oczach. Kurs Jastrzębskiej Spółki Węglowej lada moment zaatakuje poziom 20 złotych

KGHM spada. Przełamane wsparcie

Kurs KGHM przełamał lokalny poziom wsparcia. Zbliżamy się do okolice 72 złotych, których przełamanie może być tragiczne w skutkach. Gdyby udało się go przełamać to akcje KGHM mogą zanurkować nawet w okolice 65 złotych. Niestety po odwróceniu trendu, które miało miejsce w 2016 roku nie ma już śladu. Znajdujemy się dokładnie na tych samych poziomach. Spadki poniżej 72 PLN będą oznaczały, że kurs KGHM znajdzie się na najniższych poziomach od 3 lat.

Kurs KGHM wykres KGHMKurs KGHM atakuje istotny poziom wsparcia. Czy kurs wytrzyma napór sprzedających?

Kurs LPP pomimo spadków znajduje się wysoko

Kurs odzieżowego giganta, LPP, pomimo dzisiejszych spadków znajduje się bardzo wysoko. Wycena na poziomie 8270 złotych oznacza, że w perspektywie ostatnich 12 miesięcy kurs LPP wzrósł o ponad 6%. To z jednej strony niewiele, z drugiej natomiast spółki nie dotknęła mocniejsza przecena. Co przy nie najlepszych nastrojach na GPW jest dobrą informacją.  Wsparciem dla LPP jest poziom 8000 złotych. Na dzisiejszej sesji został już pozytywnie przetestowany. Tym samym pomimo spadków istnieje realna szansa na wzrost kursu LPP.

Kurs LPP wykres LPPWykres LPP. Stabilizacja w okolicach maksimum cenowego

Notowania: KGHM Polska Miedz SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:KGH/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk