• Odbierz prezent
WIG wzrósł o 3,94%, WIG20 o 4,61%. Odbicie nie tak okazałe. Notowania giełdowe

Po wczorajszych, największych do 1987 roku spadkach na Wall Street, kiedy to główne indeksy załamały się o ponad 9% przyszła pora na piątkowe odreagowanie. Indeksy zarówno na głównych rynkach europejskich jak i w Warszawie otworzyły się na relatywnie niskich plusach (WIG +1,63%, WIG20 +2,19%) po czym poszybowały na północ, by w okolicach godziny 13:30 rosnąć o prawie 9%. Równolegle, handel kontraktami futures został w dniu dzisiejszym również zawieszony, tym razem jednak z uwagi na przekroczenie górnego limitu cenowego.

Giełda USA reaguje słabo

Odreagowanie było jak najbardziej uzasadnione, jednakże im bliżej otwarcia giełd w USA, tym sytuacja robiła się coraz bardziej poważna. Jeszcze na otwarciu indeksy amerykańskie pokazały całkiem pokaźne wzrosty (DJI +6,11%, S&P 500 5,81%), jednakże później było już tylko gorzej. Kolejne państwa zdecydowały się na wprowadzenie środków nadzwyczajnych ograniczających rozprzestrzenianie się koronawirusa. Do krajów, w których zostanie wprowadzony stan wyjątkowy, dołączyła dziś Hiszpania oraz Stany Zjednoczone. Donald Trump zapowiedział konferencję prasową na godzinę 20: 00 czasu polskiego.

Notowania giełdowe

Główne indeksy światowe skasowały większość wzrostów. Przed zamknięciem DAX rósł o 0,77%, FTSE 1,68%, a CAC o 1,16%. Polski rynek, był dziś wyjątkowo w lepszej kondycji niż zachodnie odpowiedniki. Na zamknięciu WIG wzrósł o 3,94%, WIG20 o 4,61%. Mocno rosły akcje Dino, o 10% (dobre wyniki), CDR (+12,86%), Lotos (11,83%), JSW (+9,53%) odreagowujące ostatnie spadki.

W chwili pisania indeks S&P 500 rósł jedynie o 1,6 % i trudno było prognozować z tego miejsca cokolwiek. Koleje dni na pewno przysporzą inwestorom wielu wrażeń. Jedyne, co jest pewne w najbliższych dniach to zmienność i brak jakiejkolwiek przewidywalności.

 


MM Prime TFI

MM Prime TFI S.A. jest niezależnym towarzystwem funduszy inwestycyjnych, opierającym się w pełni na polskim kapitale. Towarzystwo nie należy do żadnej kapitałowej grupy bankowej czy ubezpieczeniowej - jego założycielami są członkowie zarządu oraz rady nadzorczej spółki. Akcjonariuszami są także zarządzający funduszami, co stabilizuje politykę inwestycyjną firmy. MM Prime TFI S.A. zarządza funduszami inwestycyjnymi zamkniętymi o zróżnicowanych klasach aktywów.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk