• Odbierz prezent
WIG BANKI- piękna katastrofa. Czy już czas wchodzić w sektor finansowy

Często zachwycamy się rewelacyjnymi stopami zwrotu, które zostały osiągnięte od dołka pandemii koronawirusa. Jednak sektor bankowy nie ma się czym pochwalić.

Złota rada Warrena Buffetta

Jak mawia najbardziej rozpoznawalny inwestor świata, Warrenn Buffett: „Wielkie okazje pojawiają się wtedy, gdy dobre spółki zostają dotknięte przez niespodziewane okoliczności, które zaniżają ich wartość”. Niewątpliwie wyceny polskich banków ucierpiały za sprawą pandemii koronawirusa, jednak należy pamiętać, iż ogromny wpływ na fatalne zachowanie kursów spółek z sektora finansowego mają w tym przypadku również niskie stopy procentowe, czy afera z kredytami frankowymi.

Niewykorzystana okazja może być bolesna dla posiadaczy akcji polskich banków

Kilka miesięcy temu wspominałem o możliwości ukształtowania się formacji odwróconej głowy z ramionami na wykresie WIG BANKI. Niestety, plan ten spalił na panewce. Byki nie wykorzystały rewelacyjnej sytuacji technicznej oraz świetnego sentymentu na globalnych rynkach finansowych. Może to rodzić obawy, iż ewentualne kolejne zawirowania na świecie, doprowadzą do kolejnej fali przecen na akcjach polskich banków.

Wykres indeksu WIG BANKI (3 lata)

Wykres indeksu WIG BANKI (3 lata)


Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk