• Odbierz prezent
WIG BANKI czy już czas na inwestowanie w mocno poturbowany sektor?

Banki w ogromnym stopniu wpływają na notowania głównego polskiego indeksu WIG20. Czy nadszedł już czas inwestowania w ten bardzo mocno przeceniony sektor w ostatnich latach?

Sytuacja na polskich bankach

Trzeba przyznać, że polskie banki nie mają łatwo. Zawirowania z kredytami frankowymi oraz bardzo niskie stopy procentowe, to wciąż poważne zagrożenia z punktu widzenia tego sektora. Jednak z punktu widzenia technicznego, mamy do czynienia z pozytywnymi zmianami. Na początku 2019 roku indeks WIG BANKI znajdował się powyżej poziomu 9000 punktów. Obecnie jest o połowę niżej i to po solidnych wzrostach trwających przez ostatnie 2 miesiące.

 WIG Banki

Wykres indeksu WIG BANKI (3 lata)

Czy analiza techniczna nam coś podpowie?

Przyglądając się wykresowi indeksu WIG BANKI, możemy zaobserwować tworzenie się potencjalnej struktury formacji odwróconej głowy z ramionami. Jej zasięg mógłby wywindować kurs tego indeksu do pułapu około 5400 punktów.

WIG Banki 2 

Wykres indeksu WIG BANKI (5 miesięcy)

Wsparciem podczas ewentualnej rynkowej korekty, powinien być obecnie rejon okolic 4350 punktów. Ta bariera popytowa nie powinna zostać trwale wyłamana, aby można było liczyć na realizację zasięgu ruchu wynikającego z odwróconej formacji głowy z ramionami. Oczywiście, po drodze bardzo ciężka przeprawa czekać będzie byki w obrębie luki spadkowej, która wyznaczona jest na wykresie czerwonym prostokątem. Jej górne ograniczenie zbiega się z psychologicznym poziomem okrągłych 5000 punktów.

 WIG Banki 3

Wykres indeksu WIG BANKI (3 miesiące)


Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk