• Odbierz prezent
Wielton wciąż na plusie, mimo spadku zamówień i przestojów w produkcji. Wyniki za I półrocze

Wielton, notowany na warszawskiej giełdzie producent naczep do ciągników siodłowych i sprzętu rolniczego, opublikował przed rozpoczęciem czwartkowej sesji wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2020 r. Zgodnie z oczekiwaniami okazały się one znacznie słabsze niż rok wcześniej, do czego przyczyniły się problemy z ciągłością produkcji wywołane pandemią koronawirusa. Zarząd Wieltonu liczy jednak na znaczną poprawę w drugim półroczu.

 

Wielton w pierwszym półroczu 2020 r. osiągnął przychody ze sprzedaży w wysokości 814,57 mln złotych netto, w porównaniu do 1,326 mld złotych rok wcześniej, co jest spadkiem o niemal 39% r/r. Skonsolidowana sprzedaż wyniosła 7078 sztuk, co jest spadkiem o 41% r/r.

Wynik EBITDA w pierwszym półroczu wyniósł 23,8 mln złotych, co oznacza spadek o ponad 72%.

Skonsolidowana strata grupy Wielton wyniosła zaś 805 tys. złotych netto, wobec 40,36 mln złotych zysku netto rok wcześniej.

Zysk przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 1,37 mln złotych, w porównaniu do 40,13 mln złotych rok wcześniej (spadek o 96,5%).

 

Spadek wyników finansowych w pierwszym półroczu był spowodowany ponad miesięcznym przestojem produkcji w zakładach w Polsce, Francji i Anglii, a także ogólnym spadkiem popytu na przyczepy i naczepy w trakcie pandemii.

Zarząd Wieltonu liczy jednak na znaczącą poprawę wyników (szczególnie EBITDA) w drugiej połowie 2020 r., zwracając uwagę na pozytywne prognozy dla europejskich rynków i oczekując na odbudowę popytu.

 

Na czwartkowej sesji akcje Wieltonu tracą ponad 3,5% i są wyceniane po 4,3600 PLN.

Czytaj także: Śnieżka prezentuje wyniki finansowe za I półrocze 2020 r. Zysk netto wyższy o ponad 50%

16 września Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka opublikowała wyniki finansowe za I półrocze 2020 r. W tym okresie nastąpił znaczny wzrost przychodów i zysku netto. W czasie pandemii koronawirusa wzrósł popyt na produkty remontowo-budowlane.   16 września po zakończeniu sesji na GPW Śnieżka opublikował.. Czytaj
Śnieżka prezentuje wyniki finansowe za I półrocze 2020 r. Zysk netto wyższy o ponad 50%

 

Notowania: Wielton SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:WLT/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk