• Odbierz prezent
Wielton mimo pożaru zapewni moce produkcyjne potrzebne do bieżącej realizacji zleceń

Wielton po pożarze ocenia, że jest w stanie zapewnić moce produkcyjne niezbędne do zaspokojenia bieżących potrzeb związanych z realizacją zleceń - podała spółka w komunikacie.

Weź udział w darmowym kursie inwestycyjnym z Dawidem Augustynem

 BIORĘ UDZIAŁ

 

"Zarząd Wielton według stanu wiedzy na moment publikacji niniejszego raportu, informuje, iż pożar, który został już ugaszony miał miejsce na ograniczonym obszarze Zakładu nr 1 w jednej z trzech lakierni Spółki w Wieluniu. W objętej pożarem lakierni realizowana była tylko część procesu produkcyjnego. Zmniejszone moce produkcyjne zostaną w pełni uzupełnione w ramach mocy produkcyjnych pozostałych dostępnych dwóch lakierni Spółki w Wieluniu, w tym nowoczesnej lakierni znajdującej się w Zakładzie nr 2 oraz usługami zewnętrznych kooperantów, z którymi Spółka stale współpracuje. W ocenie Zarządu, Spółka jest w stanie zapewnić moce produkcyjne niezbędne do zaspokojenia bieżących potrzeb związanych z realizacją zleceń" - napisano.

 

W piątek w godzinach porannych w lakierni Wieltonu w Wieluniu wybuchł pożar.

 

Spółka podała, że dokładne informacje o stratach poniesionych wskutek pożaru zostaną podane niezwłocznie do wiadomości po ich oszacowaniu. Mienie, które uległo zniszczeniu jest objęte ubezpieczeniem od tego rodzaju zdarzenia losowego

 

Kurs Wieltonu spada w piątek o 15.40 o 4,9 proc.

Notowania: Wielton SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:WLT/

PAP

Polska Agencja Prasowa Spółka Akcyjna – publiczna agencja prasowa, jedyna państwowa agencja informacyjna w Polsce. Zgodnie ze statutem do jej zadań należy uzyskiwanie i przekazywanie odbiorcom rzetelnych, obiektywnych i wszechstronnych informacji z kraju i z zagranicy. Agencja jest także zobowiązana do upowszechniania stanowiska Sejmu, Senatu, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Rady Ministrów, a także umożliwia innym naczelnym organom państwa prezentowanie swoich stanowisk w ważnych sprawach państwowych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk