• Odbierz prezent
Wieloryby BTC znowu w zakupowym szale
fot. freepik.com

Adresy BTC przechowujące między 100 a 10 000 BTC cały czas robią zakupy. Według firmy analitycznej on-chain Santiment, grube ryby w ciągu ostatnich 25 dni dodały do swoich portfeli 90 000 Bitcoinów.

Liczba adresów należących do wielorybów Bitcoina osiągnęła tym samym 7-tygodniowy szczyt.

Długoterminowi HODLerzy mają “mocne ręce”

Z kolei wg IntoTheBlock, długoterminowi hodlerzy BTC wykazali swoje zdecydowane stanowisko, utrzymując swoje monety niezależnie od zawirowań na rynku. Dostawca danych kryptowalutowych zauważył:

Sentyment ten został potwierdzony przez analityka on-chain Williama Clemente III. Jak zauważył analityk, zmiana pozycji netto hodlerów zmieniła kolor na zielony po raz pierwszy od października 2020 roku.

Analityk już wcześniej informował, że długoterminowi posiadacze BTC akumulują, podczas gdy krótkoterminowi sprzedają.

Byki wciąż nie rządzą na rynku

Analityk rynkowy Lark Davis uważa z kolei, że byki nie zdominowały jeszcze rynku. Według niego, pierwotna kryptowaluta nie zdołała zamknąć się powyżej 200-dniowej średniej kroczącej (MA), mimo że była o rzut kamieniem od tego poziomu.

Davis stwierdził ostatnio, że Bitcoin potrzebuje impetu, aby przebić poziom 40 000 USD i ponownie pokonać 200-dniową MA.

200-dniowa średnia krocząca jest kluczowym wskaźnikiem technicznym używanym do określenia ogólnego trendu rynkowego. Jest to linia, która pokazuje średnią cenę zamknięcia z ostatnich 200 dni lub około 40 tygodni handlu. Dlatego też, wzrost powyżej tej linii oznacza początek trendu wzrostowego.

BeInCrypto Polska - Wieloryby BTC znowu w zakupowym szale


Beincrypto

BeInCrypto - to strona internetowa, która skupia się na technice kryptograficznej, prywatności, fintech, internecie i wielu innych zagadnieniach. Głównym celem strony jest wprowadzenie większej transparentności w przemyśle skalanym nieszczerymi treściami, nieoznaczonymi artykułami sponsorowanymi i płatnymi newsami udającymi obiektywne dziennikarstwo.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk