Publikacja: -
Wydarzenie: -
Pilne
FxMag Partner

Wielka szansa przed indeksem WIG20

wig
Z artykułu dowiesz się:
- Jak wygląda obecna sytuacja na indeksie WIG20

WIG20 kontynuuje dziś świetną passę i atakuje niezwykle istotną strefę oporu. Jeśli ją pokona, to otworzy sobie drogę do ruchu w górę nawet o 10% względem obecnych poziomów.

 

Impuls wzrostowy na indeksie WIG20 rozpoczął się w listopadzie ubiegłego roku, gdy na giełdach na całym świecie pojawił się duży optymizm po wyborach prezydenckich w USA. Indeks największych spółek warszawskiej giełdy od początku tego roku dynamicznie rośnie, a dziś znajduje się na poziomach widzianych po raz ostatni w listopadzie 2015 roku.

Na wykresie interwału tygodniowego widzimy, że przy okrągłym poziomie 2000,0 znajduje się silna strefa oporu, którą wyznaczają wcześniejsze reakcje rynku: dołki z września 2011 i maja 2012 roku, oraz wierzchołek z marca 2016 roku. Dodatkowo, wymowę tej strefy wzmacnia zniesienie 38,2% ostatniego trendu spadkowego.

 

WIG20 - W1

Wielka szansa przed indeksem WIG20

 

Bardzo silny sygnał wzrostowy otrzymalibyśmy, gdyby biała świeca, budująca się w tym tygodniu, zamknęła się powyżej strefy oporu. Wybicie tej strefy otworzyłoby sporą przestrzeń dla wzrostów, gdyż najbliższy istotny opór znajduje się przy poziomie 2200,0.

Jeśli globalny optymizm na giełdach będzie się utrzymywał, to jest to całkiem prawdopodobny scenariusz dla najbliższych tygodni/miesięcy. Pozytywnym sygnałem w tym kontekście są nowe historyczne szczyty brytyjskiego indeksu FTSE100 i wybicie silnej strefy oporu przez niemiecki DAX. Na jeszcze większy optymizm możemy liczyć, gdyby nad historyczne maksima wspiął się indeks S&P500.

 

 

 

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij
Zarejestruj się, aby otrzymać pełen dostęp do zasobów portalu oraz 1 nr magazynu FXMAG za darmo!