• Odbierz prezent
Wielka niepewność na kursie dolara USDPLN! Euro i funt zniżkują, a frank rośnie. Sprawdź, ile złotych będziesz musiał teraz zapłacić za te waluty

Spójrzmy na najpopularniejsze w Polsce kursy walut (dolara USDPLN, euro EURPLN, funta GBPPLN i franka CHFPLN) z perspektywy interwału W1. W parze z polskim złotym mieliśmy do czynienia ze zniżkowaniem kursów euro oraz funta, świecą doji na wykresie dolara i wzrostami franka.

Para walutowa

Symbol

Kurs walutowy

Data aktualizacji

Kurs dolara amerykańskiego

USDPLN

3,7886

21.06.19 23:30

Kurs euro

EURPLN

4,2495

21.06.19 23:30

Kurs funta szterlinga

GBPPLN

4,7350

21.06.19 23:30

Kurs franka szwajcarskiego

CHFPLN

3,8565

21.06.19 23:30

Tabela. Główne kursy walut dolara, euro, funta i franka na zakończenie dnia w niedzielę 21.07.19 na rynku forex

Kurs dolara do złotego (USDPLN)

aktualny kurs dolara USDPLN na interwale W1

Wykres kursu dolara USDPLN na interwale W1.

Miniony tydzień był dla kursu dolara USDPLN drugim z kolei, w którym mogliśmy zaobserwować utworzenie się na wykresie świecy doji. Wskazuje to na to, iż niezdecydowanie i niepewność, co do przyszłego kierunku kursu dolara USDPLN są obecnie naprawdę spore. Obecnie za jednego dolara zapłacimy 3,7886 złotego.

Kurs euro do złotego (EURPLN)

aktualny kurs euro EURPLN na interwale W1

Wykres kursu euro EURPLN na interwale W1.

Kurs euro EURPLN w minionym tygodniu tracił na swojej wartości. Nie należy z tego faktu wyciągać jednak zbyt daleko idących wniosków, ponieważ rozmiar zniżkowania, jakiego ostatnio doświadczyliśmy był niemal dokładnie taki sam, co zeszłotygodniowego wzrastania. Aktualnie za jedno euro należy zapłacić 4,2495 złotego.

Kurs funta do złotego (GBPPLN)

aktualny kurs funta GBPPLN na interwale W1

Wykres kursu funta GBPPLN interwale W1.

Kurs funta GBPPLN, podobnie jak kurs euro EURPLN, zniżkował w minionym tygodniu. Zniżkowanie miało również podobne rozmiary, co zeszłotygodniowe wzrosty. Obecnie za jednego funta zapłacimy 4,7350 złotego.

Kurs franka do złotego (CHFPLN)

aktualny kurs franka CHFPLN na interwale W1

Wykres kursu franka CHFPLN na interwale W1.

Kurs franka CHFPLN jako jedyny z analizowanych tutaj par walutowych wykazał wyraźne wzrosty. Punkt oporu dla kursu franka CHFPLN znajduje się na poziomie 3,86 zł. Aktualnie za jednego franka należy zapłacić 3,8565 złotego.

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Oskar Nawalany

Entuzjasta kryptowalut oraz inwestycji długoterminowych, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Interesuje się stosunkami gospodarczo-politycznymi oraz psychologią inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk