• Odbierz prezent
Więcej firm zajmujących się aktywami kryptowalutowymi wycofuje wnioski od brytyjskiego regulatora
fot. freepik.com

Coraz większa liczba firm zajmujących się aktywami kryptowalutowymi wycofuje swoje wnioski o rejestrację w brytyjskim Urzędzie Nadzoru Finansowego (FCA).

Rzecznik FCA powiedział, że liczba opuszczonych rejestracji skoczyła o jedną czwartą w mniej niż miesiąc. Około 64 wnioski zostały wycofane, co jest wzrostem z 51 na początku czerwca, podkreślił rzecznik.

FCA został mianowany w styczniu nadzorcą ds. przeciwdziałania praniu pieniędzy i przeciwdziałania finansowaniu terroryzmu firm zajmujących się aktywami kryptowalutowymi. Od tego czasu firmy kryptowalutowe musiały zarejestrować się w FCA przed prowadzeniem działalności. Do tej pory FCA zarejestrowała tylko sześć firm, a dziesiątki innych wciąż są oceniane.

Tymczasowe przedłużenie handlu kryptowalutami

Jednak firmy, które zarejestrowały się w FCA przed grudniem 2020 roku, kwalifikują się do tymczasowego reżimu rejestracji (TRR). Firmy te mogą ubiegać się o TRR, co pozwala im kontynuować handel, podczas gdy FCA ocenia ich rejestrację.

Pierwotny termin TRR upłynął 9 lipca, ale został niedawno przedłużony do marca 2022 roku. FCA powiedział, że przedłuża termin, ponieważ wiele firm nie spełniało wymaganych standardów przeciwdziałania praniu pieniędzy. Podobnie do właściwej rejestracji, “bezprecedensowa liczba firm” wycofała swoje wnioski, powiedział Mark Steward FCA.

FCA i Binance

Tymczasem FCA wydało niedawno ostrzeżenie przeciwko Binance, jednej z największych na świecie giełd kryptowalutowych. Regulator zakazał również Binance prowadzenia jakiejkolwiek działalności regulowanej w Wielkiej Brytanii. Oznacza to, że Wielka Brytania dołącza teraz do innych narodów, które zaczęły kontrolować Binance.

Oświadczenie na stronie internetowej Binance potweirdziło, że Ontario stało się jurysdykcją z ograniczeniami. W związku z tym, wszystkim użytkownikom giełdy z siedzibą w regionie Ontario zalecono “podjęcie natychmiastowych środków w celu zamknięcia wszystkich aktywnych pozycji do 31 grudnia 2021 roku.” Dodatkowo, japoński regulator stwierdził, że Binance działa w kraju nielegalnie.

FCA dostosowuje się do innych głównych regulatorów, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych i Azji.
Powiedział szef ds. zgodności w Spectrum Markets Alpay Soytürk.

BeInCrypto Polska - Więcej firm zajmujących się aktywami kryptowalutowymi wycofuje wnioski od brytyjskiego regulatora


Beincrypto

BeInCrypto - to strona internetowa, która skupia się na technice kryptograficznej, prywatności, fintech, internecie i wielu innych zagadnieniach. Głównym celem strony jest wprowadzenie większej transparentności w przemyśle skalanym nieszczerymi treściami, nieoznaczonymi artykułami sponsorowanymi i płatnymi newsami udającymi obiektywne dziennikarstwo.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk