• Odbierz prezent
Wideokomentarz GPW: polski fundusz typu ETF na indeks WIGtechTR

Zapraszamy do obejrzenia cotygodniowego „Wideokomentarza GPW” zamieszczonego na oficjalnym koncie GPW na portalu YouTube.

7 czerwca 2021 br. na warszawskim parkiecie zadebiutował fundusz typu ETF na indeks WIGtechTR. W bieżącym odcinku o najnowszym instrumencie BETA ETF WIGtechTR oraz planach na przyszłość dotyczących inwestowania pasywnego opowiadają Filip Duszczyk, Wicedyrektor Działu Rozwoju Rynku GPW oraz Robert Sochacki, Członek Zarządu Beta Securities.

- ETF, czyli Exchange Traded Fund, to instrument notowany na giełdzie i tak samo jak akcje, można go nabywać i zbywać (…). Jest to fundusz pasywny, stworzony po to, by odzwierciedlać zachowania się danego instrumentu bazowego – tłumaczy Filip Duszczyk, Wicedyrektor Działu Rozwoju Rynku GPW.

- ETF na indeks WIGtechTR ma bardzo ciekawą kompozycję (…), ponieważ jest połączeniem spółek dojrzałych, również dywidendowych oraz spółek mniejszych i wzrostowych – podkreślił podczas uroczystości debiutu funduszu Robert Sochacki, Członek Zarządu Beta Securities.

Ponadto, zapraszamy na drugi odcinek podcastu #GPWtalk, w którym Wojciech Nagel, Przewodniczący Rady Fundacji GPW rozmawia z Michałem Duńcem, Prezesem Zarządu Analizy Online, m.in. o tym, jak inwestuje się w PPK? Serdecznie zachęcamy do wysłuchania.


GPW w Warszawie - wiadomości prasowe

Największa giełda regionu Europy Środkowej i Wschodniej i organizuje obrót na jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków kapitałowych w Europie. GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Od 9 listopada 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk