• Odbierz prezent
Wiadomości z GPW - największym pozytywnym wkładem był sektor bankowy, LPP i CDPROJEKT.  Analiza FW20

Zakończenie tygodnia na krajowym rynku miało spokojny przebieg. Odchylenie kursu zarówno w trakcie sesji jak i względem poprzedniego zamknięcia było bardzo umiarkowane. Na wykresie dziennym notowania FW20 pozostają w trwającym już blisko 2 miesiące trendzie bocznym o granicach 1887 – 2022 pkt. Bieżący kurs jest bliżej górnego ograniczenia. Na MACD jest wykazany sygnał kupna, wskaźnik RSI podtrzymuje górne wybicie z analogicznej do wykresu cenowego konsolidacji.

Na diagramie 60-min,

na podstawie kluczowych ekstremów cenowych ostatnich tygodni, można wykreślić lekko wzrostowy kanał, analogiczny układ towarzyszy zresztą wskaźnikowi RSI. Jednakże po ostatnim podejściu do górnego ograniczenia impet ruchu przysiadł. W ostatnich dniach widać przejście notowań w fazę wąskiej konsolidacji. Znajduje to potwierdzenie we wskaźnik DMI, gdzie miernik siły trendu pozostaje poniżej linii DM.

W grupie spółek indeksu bazowego większość w trakcie piątkowej sesji zyskiwała na wartości

Z największym pozytywnym wkładem był sektor bankowy, LPP i CDPROJEKT. Giełdy zagraniczne wykazywały bardzo stonowane nastroje pozostając dla większości głównych indeksów blisko poprzedniego zamknięcia. Poranne notowania kontraktów terminowych na główne indeksy względem piątkowego popołudnia wykazują niewielką zwyżkę implikując lekko wzrostowy początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na krajowy odczyt o lutowej inflacji


Alior Bank

Alior Bank SA – bank uniwersalny w Polsce, który rozpoczął działalność operacyjną 17 listopada 2008. Bank kieruje swoją ofertę zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Alior Bank stworzył w pełni internetowy bank i bankowy internetowy kantor walutowy.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk