• Odbierz prezent
Wiadomości z giełd - jedynie 3 spółki wybroniły się przed spadkiem: PKN Orlen (+0,9%), Tauron (+0,5%) i Lotos (+0,2%)! Korekta na horyzoncie?
fot. freepik.com

We wtorek, po powrocie amerykańskich inwestorów z przedłużonego weekendu na rynki, panowały stonowane nastroje. Indeks S&P 500 przecenił się o 0,3%, a Nasdaq zakończył dzień na minimalnym plusie. Dalsze wzrosty indeksów może obciążać rozwijający się wariant koronawirusa Delta zwłaszcza na terytorium USA, gdzie systematycznie rozwija się kolejna fala zakażeń, a liczba nowych infekcji dochodzi do poziomów 200 tys. dziennie i dzienna liczba zgonów oscyluje w granicy 1,5 tys.

Inwestorzy przywykli już do nowej rzeczywistości i pogarszająca się sytuacja zdrowotna nie powoduje już tak nerwowych ruchów na giełdach, jednak warto mieć to ryzyko na uwadze, które może sprzyjać wystąpieniu korekty.

Na krajowym rynku wystąpiła zauważalna rozbieżność pomiędzy zachowaniem największych spółek z indeksu WIG20,

który przecenił się niemal o 1%, a indeksami mWIG40 i sWIG80, które kontynuowały wzrost. W gronie blue chipów przed spadkiem wybroniły się jedynie 3 spółki: PKN Orlen (+0,9%), Tauron (+0,5%) i Lotos (+0,2%). Po zmiennej sesji serię wzrostów zakończyło JSW (-0,1%), które znalazło się minimalnie poniżej kursu odniesienia z poprzedniego dnia.

Wiadomości z giełd - jedynie 3 spółki wybroniły się przed spadkiem PKN Orlen (+0,9%), Tauron (+0,5%) i Lotos (+0,2%)! Korekta na horyzoncie? - 3

Najgłębszą przecenę odnotowało Allegro (-3,2%),

w mediach pojawiły się informacje o planowanym wejściu na krajowy rynek kolejnego gracza z azjatyckiego rynku – spółki Shopee, tymczasem Allegro rozszerza ofertę Allegro Pay! na wszystkich klientów. W indeksie mWIG40 liderem wzrostów została Grupa Azoty (+3,2%), a na przeciwległym biegunie znalazł się Biomed-Lublin (-3,3%).

Większa dyspersja stóp zwrotu wystąpiła w indeksie sWIG80,

gdzie aż 3 spółki odnotowały dwucyfrową dynamikę wzrostów: ZEPAK zyskał 28%, do zarządu IP3, głównego doradcy spółki w obszarze wdrożenia i rozwoju energetyki jądrowej dołączyła była ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

Wiadomości z giełd - jedynie 3 spółki wybroniły się przed spadkiem PKN Orlen (+0,9%), Tauron (+0,5%) i Lotos (+0,2%)! Korekta na horyzoncie? - 2

Na II miejscu przy zauważalnie zwiększonej wartości obrotu sesję zakończył Bank Ochrony Środowiska (+18,5%),

ponadprzeciętny wzrost odnotował również Alumetal (+10,8%). Najsłabszym walorem w indeksie małych spółek był PGS Software (-3,6%).

Wiadomości z giełd - jedynie 3 spółki wybroniły się przed spadkiem PKN Orlen (+0,9%), Tauron (+0,5%) i Lotos (+0,2%)! Korekta na horyzoncie? - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk