Advertisement
  • Odbierz prezent
Wiadomości giełdowe. Z debiutu nici?- Prace nad prospektem Canal+ Polska zostały zawieszone. Duża zmienność na GPW

W czwartek główne indeksy na Wall Street lekko zyskały. Wśród spółek natomiast umiarkowanie przecenili się producenci szczepionek Pfizer i Moderna, po tym jak Prezydent USA Joe Biden opowiedział się za zawieszeniem praw własności intelektualnej do szczepionek na koronawirusa – taka zmiana umożliwiłaby produkcję szczepionek w krajach, gdzie dostęp do nich jest obecnie mocno ograniczony, globalnie większa podaż szczepionek przyśpieszyłaby opanowanie kryzysu zdrowotnego. Do wycen rynkowych aktywów odniósł się Fed, w najnowszym raporcie ostrzega, że walory odnotowały już bardzo silne wzrosty, a więc przy spadku apetytu na ryzyko mogą wystąpić istotne spadki.

Krajowe indeksy,

pomimo wzrostowej pierwszej części dnia, zakończyły czwartkową sesję bez większych zmian. Wśród blue chipów najgłębsze spadki odnotowało Dino (-3,6%), które opublikowało dziś wyniki za I kw. 2021 r. – spółka osiągnęła 145 mln zł zysku netto wobec konsensusu 139 mln zł, w ubiegłym roku wynik netto wyniósł 104 mln zł. Równie słabo wypadły walory CD Projektu (-3,1%), który pogłębił lokalne minima, natomiast historyczne dno pogłębiły walory Allegro (-2,6%).

W indeksie mWIG40 spadki kontynuował Biomed-Lublin (-7%),

za nim znalazła się Develia (-6,5%) i Playway (-5,9%), a najsilniejszym walorem było PKP Cargo (+3,1%). Wśród małych spółek z indeksu sWIG80 wystąpiła duża dyspersja stóp zwrotu, lider zestawienia ASBIS zyskał przeszło 17%, spółka poprawiła historyczne maksimum napędzana dobrymi wynikami za I kw.

Na przeciwległym biegunie w indeksie znalazł się Boombit (-17%),

przed wczorajszą sesją producent gier opublikował szacunki wybranych danych za kwiecień, przedstawił m.in. wzrost przychodów o 5% m/m. Drugim najsłabszym walorem był Mabion (-14,7%), który wrócił do poziomów otwarcia z 3 marca, gdy po dużej luce wzrostowej nastąpił dynamiczny rajd, wynoszący notowania na trzycyfrowe poziomy.

Z pozostałych informacji:

PGE wraz z Orsted sfinalizowały transakcję w ramach projektu budowy morskich farm wiatrowych.

  • Grupa Azoty miała w I kw. 86 mln zł zysku, konsensus zakładał zysk na poziomie 224 mln zł.
  • Grupa Kęty w I kw. wypracowała 137 mln zł zysku netto, w marcu spółka szacowała wynik na poziomie 118 mln zł.
  • Prace nad prospektem Canal+ Polska zostały zawieszone.

Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk