• Odbierz prezent
Wiadomości giełdowe. Notowania PEKAO z prawie 4 proc. wzrostem, kurs Astarty w górę o blisko 7%. Bodziec Bidena wchodzi w życie

Ostatnia sesja ubiegłego tygodnia zakończyła się lekkim wzrostem indeksów na Wall Street, co z kolei przełożyło się na ustanowienie kolejnych historycznych rekordów notowań. W piątek amerykański Senat przyjął poprawkę, która umożliwi uchwalenie pakietu stymulacyjnego zaproponowanego przez prezydenta Joe Bidena (o wartości 1,9 bln USD) nawet bez wsparcia Republikanów, którzy negatywnie postrzegają uruchomienie tak dużego bodźca dla już mocno zadłużonej gospodarki.

Z pozostałych tematów – prezydent Joe Biden zapowiedział ostrą rywalizację z Chinami, jednak prowadzoną zgodnie z międzynarodowymi zasadami i w inny sposób niż za prezydentury poprzednika.

Piątek krajowe indeksy również zakończyły ze wzrostem

Wśród blue chipów zyskały wszystkie walory za wyjątkiem akcji Dino (-1%) i Lotosu (-0,9%). Wśród liderów należy wyróżnić KGHM (+4,9%), JSW (+4,9%) i PEKAO (+3,7%). W indeksie sWIG80 najmocniej wzrosły walory Polenergii (+8,3%), ze względu na podwyższenie ceny w wezwaniu do 63zł. Dobry dzień odnotowała również Astarta (+7,7%) Pomimo całkiem dobrego dnia dla krajowych indeksów w ostatnich tygodniach zauważalna jest względna słabość w stosunku do np. amerykańskiego rynku.

Z pozostałych informacji

– Grupa Azoty poinformowała o przekroczeniu 40% realizacji projektu Polimery Police. Zgodnie z założeniami w pierwszej połowie 2023 roku uruchomione mają zostać wszystkie instalacje, a do tej pory inwestycja realizowana jest zgodnie z harmonogramem.


Alior Bank

Alior Bank SA – bank uniwersalny w Polsce, który rozpoczął działalność operacyjną 17 listopada 2008. Bank kieruje swoją ofertę zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Alior Bank stworzył w pełni internetowy bank i bankowy internetowy kantor walutowy.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk