• Odbierz prezent
Wiadomości giełdowe. Akcje JSW spadają najmocniej. Notowania Allegro i Dino również tracą na wartości!

Pierwsza sesja tygodnia zakończyła się pozytywnie dla kluczowych indeksów na Wall Street – indeks S&P 500 zyskał 0,7%, a Nasdaq 1,1%. Nowe informacje pojawiły się w temacie pandemii - rozprzestrzenia się tendencja wstrzymywania szczepień preparatem AstraZeneca, ze względu na to, że w kilku pojedynczych przypadkach wykrytych w Danii i Norwegii po podaniu leku wystąpiły ciężkie zakrzepy krwi. Wczoraj Niemcy, Włochy i Francja poinformowały o wstrzymaniu podawania szczepionki (wcześniej zrobiło to kilkanaście innych państw), a wznowienie szczepień zależne będzie od stanowiska Europejskiej Agencji Leków w tej sprawie. WHO rekomenduje kontynuowanie szczepień, jednak zapowiedziało zwołanie grupy ekspertów w celu omówienia bezpieczeństwa szczepionki na wtorek. Na dzień dzisiejszy zdaniem rzecznika WHO Christiana Lindmeiera nie ma obecnie żadnych dowodów wskazujących na powiązanie podania preparatu z wystąpieniem zakrzepów.

Krajowy indeks blue chipów przecenił się nieznacznie,

w ramach indeksu najmocniej przeceniły się walory JSW (-3,2%), Dino (-1,7%) i Allegro (-1,6%) - ostatnia ze spółek poinformowała rozszerzeniu oferty Smart!, która umożliwia otrzymanie bezpłatnej przesyłki, na produkty wysyłane do Polski z Niemiec i Czech. Na przeciwnym biegunie zalazły się walory CD Projektu (+1,5%), który po wyznaczeniu lokalnego dołka systematycznie zyskuje trzecią sesję z rzędu. Indeksy średnich i małych spółek odnotowały wczoraj 1%-owy wzrost, głównie za sprawą rosnących wycen spółek „covidowych”, które wróciły na tapet ze względu na rozprzestrzeniającą się w kraju pandemie, kierunek spółkom wyznaczył Mabion, po podpisaniu umowy z amerykańską spółką Novavax na produkcję szczepionki. W indeksie mWIG40 dominował Mabion (+24,5%), Biomed-Lublin (+20,4%) i Cormay (+7%), a największą stratę odnotował Bank Millennium (-1,6%) i Livechat (-1,2%). W indeksie sWIG80 najmocniej zyskały Bioton (+19,1%) i Global Cosmed (+10,1%), a najsłabszym walorem był All In Games (-7,1%).

Z pozostałych tematów:

  • Tauron zawiąże rezerwę, która będzie neutralna dla działalności operacyjnej i finansowej, na 1,1 mld zł związaną z blokiem 910 MW w Jaworznie.
  • GI International wezwał do sprzedaży 32 329 628 akcji Work Service po 1,45 zł za akcję – celem wzywającego jest nabycie wszystkich akcji spółki i wycofanie jej z obroty giełdowego.
  • Zarząd Celon Pharma zdecydował o emisji do 15 mln akcji w ramach kapitału docelowego.

Alior Bank

Alior Bank SA – bank uniwersalny w Polsce, który rozpoczął działalność operacyjną 17 listopada 2008. Bank kieruje swoją ofertę zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Alior Bank stworzył w pełni internetowy bank i bankowy internetowy kantor walutowy.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk