• Odbierz prezent
Wells Fargo z wynikami finansowymi za III kwartał 2020 r. Bank rozczarował inwestorów

14 października amerykański bank Wells Fargo przedstawił wyniki finansowe za III kwartał 2020 r. Były one niższe niż przed rokiem. Wprawdzie przychody okazały się wyższe niż spodziewali się analitycy, jednak bank rozczarował inwestorów niższym od oczekiwań zyskiem. Na wyniki Wells Fargo w istotnym stopniu wpłynęły niskie stopy procentowe.

 

14 października przed sesją na amerykańskim rynku bank Wells Fargo opublikował wyniki kwartalne. W III kwartale przychody wyniosły 18,86 mld USD. Okazały się one wyższe od szacunków analityków z Wall Street, którzy spodziewali się przychodów na poziomie 17,98 mld USD. Zysk na akcję natomiast okazał się niższy od konsensusu analityków i wyniósł 42 centy wobec spodziewanych 45 centów.

Wyniki Wells Fargo były niższe niż przed rokiem. Dla porównania w analogicznym kwartale ubiegłego roku przychody banku wyniosły 22,01 mld USD, a zysk na akcję 1,07 USD.

Do słabszych wyników banku w istotnym stopniu przyczyniły się obniżki stóp procentowych, które negatywnie wpłynęły na wynik odsetkowy. Wynik odsetkowy wyniósł niecałe 9,37 mld USD i był o 19% niższy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Rezerwa Federalna utrzymuje bowiem stopy procentowe na historycznie niskich poziomach.

Warto jednak dodać, że straty kredytowe Wells Fargo ulegają zmniejszeniu. W III kwartale bank przeznaczył na straty kredytowe 769 mln USD. Dla porównania w II kwartale tego roku suma ta wyniosła 9,5 mld USD.

Ponadto wzrosły przychody banku z innych źródeł niż odsetki. Wyniosły one 9,5 mld USD. Przyczyniły się do tego opłaty związane z depozytami, kartami kredytowymi i inwestycjami. Wynik z działalności hipotecznej wyniósł 1,6 mld USD w porównaniu do 317 mld USD w II kwartale tego roku.

CEO banku – Charles Scharf podsumował osiągnięte wyniki następującymi słowami: „Nasze wyniki za trzeci kwartał odzwierciedlają wpływ agresywnych bodźców polityki monetarnej i fiskalnej na amerykańską gospodarkę. Wysokie opłaty bankowe za kredyty hipoteczne, rosnące rynki kapitałowe i niższe odpisy pozytywnie wpłynęły na nasze wyniki, podczas gdy historycznie niskie stopy procentowe obniżyły wynik odsetkowy, a nasze koszty nadal pozostały na wysokim poziomie.”

W notowaniach przedsesyjnych kurs akcji Wells Fargo spadł o 1,9%.

W tym samym dniu swe wyniki kwartalne opublikowały Goldman Sachs i Bank of America. Drugi ze wspomnianych banków również ucierpiał w wyniku niskich stóp procentowych.

Czytaj także: Bank of America publikuje wyniki za III kwartał 2020 r. Kurs akcji w dół

14 października Bank of America przedstawił wyniki finansowe za III kwartał 2020 r. Były one niższe niż przed rokiem. Rozminęły się też z oczekiwaniami analityków z Wall Street. Na wyniki banku w największym stopniu wpłynęły obniżki stóp procentowych.   14 października przed sesją na amerykańskim .. Czytaj
Bank of America publikuje wyniki za III kwartał 2020 r. Kurs akcji w dół

Notowania: Wells Fargo & Co

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NYSE:WFC/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk