• Odbierz prezent
Wells Fargo przedstawia wyniki kwartalne. Zysk banku spadł o połowę!
fot. Mike Mozart, lic. Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)

Trwa sezon wyników największych amerykańskich banków. Wczoraj swe wyniki opublikowały JP Morgan i Morgan Stanley. Dzisiaj przyszła kolej na Wells Fargo.

 


Zobacz, jakie publikacje makroekonomiczne mogą mieć wpływ na rynki! Śledź kalendarz ekonomiczny i nie przegap istotnych danych

 

 

15 lipca w piątek przed sesją na amerykańskim rynku jeden z największych banków – Wells Fargo opublikował wyniki finansowe za II kwartał 2022 r. Przychody wyniosły 17,03 mld USD wobec 20,27 mld USD w analogicznym okresie zeszłego roku, co stanowi spadek o 16% rdr. Okazały się też niższe od szacunków analityków z Wall Street, którzy spodziewali się przychodów na poziomie 17,53 mld USD.

Zysk netto banku uległ znacznemu obniżeniu. W minionym kwartale Wells Fargo wypracował zysk netto w wysokości 3,12 mld USD wobec 6,04 mld USD rok wcześniej, co stanowi spadek o 48% rdr. Przełożyło się to na spadek zysku na akcję do poziomu 0,74 USD w porównaniu do 1,38 USD przed rokiem. Przy wyłączeniu niektórych czynników, skorygowany zysk na akcję wyniósł 0,82 USD i okazał się nieco wyższy od szacunków analityków na poziomie 0,80 USD.

Do spadku zysku banku przyczyniło się przede wszystkim odłożenie rezerw na ewentualne straty kredytowe. Na razie kredytobiorcy spłacają swe zobowiązania, jednak rosną obawy, czy przy rosnących stopach procentowych nie pogorszy się ich sytuacja. Rynek obawia się też ograniczenia akcji kredytowej.

W notowaniach przedsesyjnych kurs akcji Wells Fargo spadł o 3%. Od początku roku akcje banku straciły na wartości 19%. Jest to zbliżony wynik do indeksu całego sektora bankowego.

Notowania: Wells Fargo & Co

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NYSE:WFC/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, redaktor portalu FXMAG.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk