• Odbierz prezent
WeirdFish udostępnił trailer i kartę Steam gry Oddyssey: Your Space, Your Way!
fot. freepik.com

WeirdFish, niezależny producent gier wideo, specjalizujący się w projektach Sandbox (otwarty świat), udostępnił pierwszy trailer i kartę Steam swojej autorskiej produkcji. Oddyssey: Your Space, Your Way to kosmiczna propozycja rozgrywki, podczas której gracz będzie odkrywać galaktyczną przestrzeń. Tytuł będzie dostępny w pierwszej kolejności na PC, docelowo także w wersji na konsole. Premiera gry w trybie early access planowana jest w połowie br. WeirdFish chce w 2021 roku dołączyć do spółek notowanych na NewConnect.

- Po wielu miesiącach przygotowań jesteśmy gotowi, aby uchylić rąbka tajemnicy i podzielić się z graczami naszym pierwszym trailerem autorskiej produkcji Oddyssey: Your Space, Your Way. Na platformie Steam jest już dostępna karta naszego projektu. Podczas rozgrywki zabierzemy graczy w podróż w poszukiwaniu nieznanej planety. Mamy nadzieję, że nasza kosmiczna propozycja spodoba się odbiorcom i zyska wśród nich pozytywne opinie – mówi Marek Soból, prezes zarządu WeirdFish SA. – Wizja galaktyki przedstawiona w produkcji zrodziła się ze wspólnych pomysłów i wiedzy zespołu. Mamy nadzieję, że eksploracja galaktyki dostarczy graczom niezapomnianych wrażeń. Oddyssey: Your Space, Your Way to nasz flagowy projekt, którego budżet, wraz z działaniami marketingowymi, wynosi ok. 8 mln zł – dodaje Marek Soból.

Rozgrywka obejmuje podróż statkiem kosmicznym, podczas której gracz zmierzy się z wieloma wyzwaniami – będzie odpowiedzialny nie tylko za siebie, ale również swoich współtowarzyszy.

- Oddyssey: Your Space, Your Way ma być angażującą odbiorcę propozycją, w której będzie on walczyć o przetrwanie nie tylko swoje, ale także wszystkich uczestników lotu. Mechanika obejmuje m.in. zdobywanie pożywienia, poszukiwanie niezbędnych surowców, czy pokonywanie trudności, takich jak zwalczanie awarii. Tytuł we wczesnym dostępie, trafi do sprzedaży w połowie br. W pierwszej kolejności udostępnimy grę na PC, następnie dostosujemy ją do wersji konsolowych – dodaje Marek Soból.

Wydawcą projektu jest 505 Games, globalny wydawca i dystrybutor gier, należący do koncernu Digital Bros. Biznesowy partner polskiego studia, uznany przez portal Metacritic za najlepszego wydawcę, zajmie się również promocją autorskiej gry WeirdFish.

W 2021 roku WeirdFish planuje debiut na NewConnect.

O spółce:

WeirdFish SA to działający w branży gier wideo niezależny producent gier na komputery osobiste i konsole. Spółka specjalizuje się w tworzeniu wysokiej jakości projektów typu Sandbox. Firma powstała w 2019 roku w Warszawie z inicjatywy Marka Sobóla i Wiktora Szymańskiego, doświadczonych deweloperów, działających w branży od kilkunastu lat.

Zespół WeirdFish tworzy starannie dobrana grupa game developerów, których bogate doświadczenie przełożyło się na powstanie wielu rozpoznawalnych na całym świecie gier, m.in. Dead Island, n’aild, Mad Riders, Dead Island Riptide, Call of Juarez, Dying Light, Fim Speedway 2017.

W połowie 2021 roku spółka chce zadebiutować na rynku NewConnect. Zespół pracuje obecnie nad pierwszym autorskim projektem, który ma być dostępny na PC we wczesnym dostępie, również w połowie 2021 roku. Docelowo gra ukaże się także na konsolach.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk